Niebezpieczne randki. Eksperci ostrzegają kobiety przed "voice phishing" i "stay toxic"

Randki przez internet wyglądają inaczej niż jeszcze pięć lat temu. Jest wiele niebezpiecznych zachowań, przed którymi warto się chronić. Dużo mówi się ostatnio o zajwiskach takich jak "voice phishing" i "stay toxic".

Niebezpieczne randkowe trendy

Każdy kto szukał choć raz drugiej połówki w internecie, wie jak trudne jest to zadanie. Wiele razy trzeba się sparzyć, a i tak nie jest powiedziane, że uda nam się znaleźć partnera w sieci. Jeśli próbujemy umawiać się na randki przez TikToka szczególnie uważajmy na "voice phishing" i "stay toxic". Są już na tylko popularne, że ostrzegają przed nimi eksperci.

"Voice phishing" – na czym polega?

"Voice phishing" to tłumacząc dosłownie "łapanie na głos". Zjawisko to stało się popularne, gdy aplikacje uruchomiły nagrywanie wiadomości głosowych. Niektórzy zmieniają swój głos (w różnych narzędziach internetowych), aby wydać się bardziej atrakcyjnym. Modulując swój głos możemy sprawić, że ktoś się w nas zakocha. A to od razu oznacza, że nam zaufa. Stąd już tylko krok do nieszczęścia – na przykład wyłudzania pieniędzy.

Zobacz wideo Doda o wyborze partnerów. "Co ja się będę 70-letniej matki słuchać"

"Stay toxic" – co to takiego?

"Stay toxic" oznacza "pozostań toksyczny". Brzmi absurdalnie, ale ten trend zachęca, aby prowadzić z osobą, z którą się umawiamy niebezpieczną grę. Jeśli na przykład mężczyzna odwoła randkę, to kobieta pójdzie na miejsce spotkania i napisze wiadomość: "Czekam na Ciebie".

To uczy bardzo niezdrowych zachować. Relacja z drugą osobą nie powinna opierać się na robieniu drugiej osobie na złość czy też udowadnianiu, "czyje będzie na wierzchu".

Więcej o: