Wrzuć kasztany do prania i ciesz się zaskakującym efektem. Naturalny sposób na czyste ubrania

Wraz z okresem jesiennym przyszła pora na zbieranie kasztanów. Choć najczęściej wykorzystujemy je jako element dekoracji, czy do kreatywnej zabawy z dziećmi, okazuje się, że mają też wiele innych zastosowań. Wrzuć kasztany do prania i ciesz się czystymi ubraniami.

W trakcie jesiennych spacerów warto rozglądać się za brązowymi kasztanami. Mogą być nie tylko ozdobą, ale także pomocą w codziennych, domowych obowiązkach. Kasztany to bardzo skuteczny i naturalny środek piorący.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Ekologiczny płyn do prania z kasztanów. Wykorzystaj dary jesieni

Na TikToku pojawił się sposób na to, jak wykorzystać kasztany w domowych obowiązkach. Dzięki zawartości saponin, które w kontakcie z wodą wytwarzają pianę, zrobisz z nich skuteczny i ekologiczny środek do prania. W tym celu weź kilka kasztanów, dokładnie opłucz je w wodzie, a następnie pokrój lub rozkrusz. Wnętrze owoców przełóż do naczynia z zakrętką i zalej 300 ml gorącej wody. Dokładnie zamknij i odstaw na kilka godzin, a po tym czasie potrząśnij. Na koniec odcedź całość z pomocą sitka. Gotową mieszankę wystarczy wlać do dozownika przeznaczonego na detergenty i nastawić pranie. 

Uwaga! Taki środek nada się tylko do prania kolorowego. Jeśli zależy ci na praniu białym, po rozkruszeniu lub rozkrojeniu owocu, pozbądź się jego skórek.

Dorzuć kasztany do prania i ciesz się czystymi ubraniami. Banalny trik, o którym mogłaś nie wiedzieć

Istnieje również dużo prostszy sposób na wykorzystanie kasztanów do prania w pralce. Wystarczy, że kilka sztuk pokroisz na ćwiartki i schowasz do woreczka na pranie. Następnie włóż go do bębna urządzenia, wybierz odpowiedni program i nastaw pralkę. Ciesz się czystymi ubraniami!

Skuteczny sposób na mszyce. Domowy odstraszacz z dwóch składników

Kasztany pomogą nam także w innych domowych obowiązkach. Z sukcesem odstraszą mszyce. Zblenduj owoce na proszek, a następnie dodaj 10 łyżek do gotującej się wody. Po ostudzeniu przelej do pojemnika ze spryskiwaczem i popsikaj roślinę.

Więcej o: