Jak pozbyć się worków pod oczami? Użyj tego przedmiotu z kuchni! Błyskawicznie poprawi wygląd skóry

Budzisz się, a pod oczami zauważasz ciemne przebarwienia, które wyglądają jak lekki obrzęk? To tzw. worki pod oczami, które można łatwo zlikwidować. Oto kilka domowych sposobów na cienie pod oczami, na które nie wydasz nawet złotówki!

Worki pod oczami mogą być spowodowane procesami starzenia, ale też niewystarczającą ilością snu, czy wycieńczeniem organizmu z powodu np. niedoboru witamin, a co za tym idzie - niewłaściwej diety. Takie zjawisko przydarza się częściej kobietom, jednak nie jest to reguła. Jak pozbyć się zaciemnionych przestrzeni pod okiem, nie używając korektora w kolorze skóry? Istnieją domowe sposoby.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Lewandowska o nowościach w Phlov. "Przyszły rok będzie naprawdę bardzo owocny"

Jak pozbyć się worków pod oczami? Zwróć uwagę na higienę snu

Jedną z podstawowych zasad, którą należy praktykować codziennie, jest regularne nawadnianie organizmu. Picie minimum 2 l wody dziennie sprawia, że cera wygląda na odżywioną, a skóra nie jest opuchnięta. Wypicie pełnej szklanki wody tuż przed snem, obniża ryzyko wystąpienia worków pod oczami rano.

Kolejna zasada, to spanie minimum 6 godzin dziennie. Jeśli nasz organizm wejdzie w fazę REM, istnieje większa szansa, że obudzimy się wypoczęci i bez oznak zmęczenia. Kolejną zasadą, jest sposób obmywania twarzy do snu. Jeśli używamy jedynie chusteczek do demakijażu, czy wacików i płynu micelarnego, ale nie przemywamy potem twarzy, to zwiększamy prawdopodobieństwo jej opuchnięcia rano. Aby odpowiednio pobudzić układ krwionośny, po zmyciu makijażu koniecznym jest, aby przemyć twarz specjalnym kosmetykiem, lub chociaż zimną wodą. Można nałożyć też potem krem, czy zrobić peeling odżywczy. Ostatnią zasadą jest spanie nie na płask, ale z delikatnie uniesioną głową.

Domowe sposoby na worki pod oczami. Nie wydasz na nie nawet złotówki

Jeśli priorytetem jest szybkie pozbycie się worków pod oczami, warto wykorzystać przedmioty i produkty, które znajdują się w każdej kuchni. Przykładem jest metalowa łyżeczka, która odpowiednio schłodzona, jest w stanie usunąć opuchliznę, czy siny kolor spod oczu. Wystarczy przyłożyć ją wypukłą stroną do miejsc pod oczami i zaczekać kilka minut. Kolejny dobry sposób, to zaparzenie wysokokofeinowej herbaty, odczekanie aż torebki wystygną i zrobienie z nich okładu pod oczy. Leżąc, warto potrzymać je przez około 10 minut na skórze z obrzękiem. Pomagają też chłodne kompresy i specjalne kosmetyki.

Więcej o: