Tanie i skuteczne sposoby na zawsze miękkie ręczniki. Nie wydasz więcej niż dwa zł

Kto z nas nie lubi wytrzeć się po kąpieli miękkim ręcznikiem? Czasem jednak zdarza się, że przez naszą nieuwagę tuż po praniu stają się one szorstkie i nieprzyjemne w dotyku. Czy można temu zaradzić? Owszem! Nasz mykowy ekspert Tomasz Pazdyk pokaże wam, jak to zrobić.

Niektórzy przykładają ogromną uwagę do prania. Czytają metki, nastawiają odpowiednie programy, kupują specjalne detergenty. Czasem jednak w natłoku obowiązków nie mamy na to czasu i może się zdarzyć, że nasz ulubiony sweter się skurczy, a ręczniki staną się szorstkie. W tej ostatniej kwestii mamy na to radę. Zobaczcie sami.

Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Pewnie większość z was domyśla się, jakie produkty przydadzą nam się w tym przypadku. Jeśli nie, to nie trzymamy was dłużej w niepewności. Jest to oczywiście soda oczyszczona, która ma szerokie zastosowanie nie tylko w kuchni, lecz także w wielu innych dziedzinach naszego życia. 

Sodę oczyszczoną mieszamy z wodą i tak przygotowana mieszankę wlewamy w pralce do szufladki przeznaczonej na detergent do prania. Innym sposobem jest ocet. Należy jednak pamiętać o tym, by ręczniki prać w maksymalnie 40 lub 60 stopniach i nie więcej niż tysiąc obrotów na minutę, jeśli chodzi o wirowanie. 

Nowe odcinki "Myk" w każdą sobotę o godz. 8 na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: