Kosztuje 3 zł i znajdziesz go w każdej aptece. Prosty trik na świeży zapach w łazience

Która z nas nie chciałaby, aby jej łazienka zawsze pachniała świeżością? Pomieszczenie to w naszym domu odgrywa bardzo ważną rolę - to tam zażywamy relaksacyjne kąpiele po ciężkim dniu, czy też wykonujemy liczne odprężające zabiegi pielęgnacyjne. Unoszący się w niej zapach jest integralną częścią pokoju. Wyjaśniamy, co zrobić, aby zniwelować nieprzyjemną woń.

Choć wiele z nas jest sceptycznie nastawionych do sprzątania łazienki, zadanie to wcale nie musi być udręką! Możesz sprawić, że wspomniane pomieszczenie będzie pachniało świeżością niemalże bez żadnego wysiłku. Brzmi ciekawie, prawda? Zazwyczaj w domu znajdują się dwa pomieszczenia, o których utrzymanie w porządku dbamy najbardziej - kuchnia i łazienka.

Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo produktów czyszczących, które znaczącą ułatwiają nam zachowanie przestrzeni domowej w czystości. Począwszy od odświeżaczy powietrza, po pachnące wkładki i inne środki odświeżające. Istnieją jednak tanie i bezpieczne domowe sposoby, które sprawią, że w twoja łazienkę na długo ogarnie przyjemna i świeża woń. 

Sposób na przyjemny i świeży zapach w łazience? Kosztuje grosze, a efekt zaskakuje! 

Czy wiedziałaś, że przy pomocy jednego niedrogiego, łatwo dostępnego produktu, możesz na zawsze odświeżyć zapach w swojej łazience? Jedyne co będziesz ci potrzebne to... olejek zapachowy! Do przygotowania domowego odświeżacza powietrza będziesz potrzebować jedynie: 

  • jednej rolki papieru toaletowego 
  • dowolny olejek eteryczny 

Wybrany przez ciebie zapach będziesz się utrzymywał w twojej łazience przez długi czas. Dlatego warto rozsądnie wybrać ten, który najbardziej nam się podoba. Ponadto to trik ten jest wyjątkowo tani - olejki eteryczne i zapachowe znajdziemy w aptekach już nawet w przedziale od 3 do 6 złotych! 

Jak przygotować domowy odświeżacz powietrza do łazienki? To naprawdę proste!

Za każdym razem kiedy zmieniasz rolkę papieru toaletowego, na kartonowe wnętrze zaaplikuj 3-5  kropli wybranego olejku eterycznego. Następnie tak jak zwykle umieść rolkę w uchwycie. Gotowe! Od teraz za każdym razem gdy ktoś będzie korzystał z rolki papierowej w twojej toalecie, uwalniać będzie się z niej przyjemny aromat. 

Aby utrzymać świeży zapach w toalecie na dłużej, pamiętaj o regularnym wyrzucaniu śmieci, a także sprzątaniu łazienki co najmniej raz w tygodniu. Te proste sztuczki pomogą ci na dłużej utrzymać przyjemną woń i czystość w pomieszczeniu. 

Więcej o: