Wiemy, że to się nie kliknie, ale i tak to opublikujemy. Zbadaj się i żyj!

Co roku w Polsce około 20 tys. kobiet słyszy diagnozę - rak piersi. Październik jest miesiącem profilaktyki i my w tym roku głośno mówimy "Zbadaj się i żyj". W krótkim spocie wzięły udział dziennikarki serwisów lifestyle'owych Gazeta.pl, a także Ewa Chodakowska, która od kilku lat prowadzi swoją kampanię "Think Pink".

Więcej na temat profilaktyki raka piersi przeczytasz na Gazeta.pl.

Według danych WHO z 2021 roku jest to najczęściej diagnozowany nowotwór u kobiet. Choć akcji uświadamiających, jak duży jest to problem i jak ważna jest profilaktyka, jest coraz więcej, to okazuje się, że niektóre kobiety w ogóle się nie badają. Przerażające jest również to, że po raz pierwszy do czynienia z ginekologiem mają dopiero wtedy, kiedy są w ciąży. 

Październik został ogłoszony miesiącem walk z rakiem piersi, potocznie mówi się na niego różowy październik. 

Dziennikarki Gazeta.pl wspólnie z Ewą Chodakowską zachęcają do badań 

Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach zdrowie się nie klika. Dużo chętniej czytamy o nowych dietach gwiazd czy skandalach z show-biznesu. Niemniej jednak my na przekór temu wszystkiemu chcemy zachęcić was do tego, żebyście się regularnie badały. Zdrowie mamy jedno, a nowotwór piersi wcześnie wykryty jest wyleczalny. Nie pozwól, by coś klikało się bardziej niż wasze zdrowie! 

Więcej o: