Maja miała jechać na szkolne praktyki. "Prosimy o pomoc. Bliscy bardzo się martwią"

16-letniej Mai Cichej poszukuje policja z Sochaczewa. Nastolatka "zniknęła" tydzień temu. "Kochani liczy się każda wskazówka . Bardzo prosimy o Waszą pomoc w poszukiwaniach w imieniu zrozpaczonej rodziny" - piszą w mediach społecznościowych działacze, zaangażowani w akcję poszukiwawczą.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginiona Maja Cicha ma 16 lat. Nastolatka w poniedziałek 10 października 2022 roku wyszła ze swojego domu w Żukowie (województwo mazowieckie) z samego rana. Około godziny 6.00 miała kierować się na praktyki szkolne, który odbywały się w Sochaczewie.

Andżelika Rutkowska zaginęła 25 lat temu (Zdjęcie ilustracyjne) Poszła pobawić się na podwórku i zniknęła. Jest nowy trop? "Prawda wyjdzie na jaw"

Jak informuje jednak Komenda Miejska Policji w Sochaczewie, nastolatka - z nieznanych przyczyn - na zajęcia już nie dotarła. Od tamtego czasu ślad po niej zaginął. 16-latka od ponad tygodnia nie nawiązała kontaktu z rodziną ani ze znajomymi. Nikt nie wie, gdzie obecnie przebywa.

Zaginęła 16-letnia Maja. Miała jechać na praktyki. Rysopis nastolatki

Maja Cicha z Żukowa ma około 170 centymetrów wzrostu - podaje Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska. Dziewczynka ma również szczupłą budowę ciała i czarne, proste włosy sięgające do ramiona.

Ostatni raz przed zaginięciem nastolatka ubrana była w granatową bluzę z kapturem. Miała także na sobie czarne, dresowe spodnie oraz czarne obuwie w stylu traperów. Nastolatka okrągłe okulary ze złotą oprawką.

Poszukiwacze apelują do wszystkich osób, które w ostatnim czasie mogły widzieć zaginioną, o kontakt z komendą policji w Sochaczewie. "Możecie się Państwo kontaktować również z nami poprzez wiadomość prywatną lub e-mail zaginienicalapolska@gmail.com. Gwarantujemy anonimowość" - czytamy w opublikowanym wpisie.

"Bliscy bardzo się martwią o zaginioną i bardzo za nią tęsknią"

Podobny apel mają również poszukiwacze z grupy "Poszukiwani, Zaginieni Cały Świat".

"Bardzo wszystkich prosimy o maksymalną ilość udostępnień postu (...). Kochani, liczy się każda wskazówka. Bardzo prosimy o Waszą pomoc w poszukiwaniach w imieniu zrozpaczonej rodziny zaginionej nastolatki" - piszą działacze.

"Bliscy bardzo się martwią o zaginioną i bardzo za nią tęsknią, proszą również wszystkich o pomoc w jak najszybszym odnalezieniu nastolatki" - dodają.

To on porwał i zabił Madeleine McCann? Śledczy mają szykować akt oskarżenia To on zabił Madeleine McCann? Śledczy chcą mu postawić zarzuty. "To kompletna niespodzianka"

Grupa opublikowała także ważną wskazówkę dotyczącą możliwego miejsca pobytu nastolatki, wynikającą z najnowszych ustaleń.

Gdzie jest zaginiona Maja? Poszukiwacze mają wskazówkę

"Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nastolatka może aktualnie przebywać na terenie miejscowości Wrocław (województwo dolnośląskie) - chcielibyśmy w tym miejscu prosić naszych czytelników pochodzących z tamtych okolic o zwracanie szczególnej uwagi" - apelują.

"Coś często giną ludzie w Sochaczewie"

Pod postami  o zaginięciu dziecka pojawia się wiele spekulacji. W poszukiwania angażują się internauci, którzy podają wpisy dalej i udostępniają informacje o zaginionej. Pojawiają się też różne teorie. Niektórzy spekulują o ucieczce, niektórzy twierdzą, że w ostatnim czasie widzieli dziewczynkę w Warszawie na Nowym Świecie lub w gminie Leoncin - czytamy w komentarzach.

"Coś często giną ludzie w Sochaczewie, co się dzieje?" - pisze jedna z internautek.

"Osoby, które widziały Maję lub znają miejsce jej pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, tel. 47 70 55 222 lub numerem 112" - apeluje sochaczewska policja.

Źródła: Policja Sochaczew/Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska/Poszukiwani, Zaginieni Cały Świat

Więcej o: