Maja miała jechać na szkolne praktyki. "Prosimy o pomoc. Bliscy bardzo się martwią"

16-letniej Mai Cichej poszukuje policja z Sochaczewa. Nastolatka "zniknęła" tydzień temu. "Kochani liczy się każda wskazówka . Bardzo prosimy o Waszą pomoc w poszukiwaniach w imieniu zrozpaczonej rodziny" - piszą w mediach społecznościowych działacze, zaangażowani w akcję poszukiwawczą.
Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginiona Maja Cicha ma 16 lat. Nastolatka w poniedziałek 10 października 2022 roku wyszła ze swojego domu w Żukowie (województwo mazowieckie) z samego rana. Około godziny 6.00 miała kierować się na praktyki szkolne, który odbywały się w Sochaczewie.

Jak informuje jednak Komenda Miejska Policji w Sochaczewie, nastolatka - z nieznanych przyczyn - na zajęcia już nie dotarła. Od tamtego czasu ślad po niej zaginął. 16-latka od ponad tygodnia nie nawiązała kontaktu z rodziną ani ze znajomymi. Nikt nie wie, gdzie obecnie przebywa.

Zaginęła 16-letnia Maja. Miała jechać na praktyki. Rysopis nastolatki

Maja Cicha z Żukowa ma około 170 centymetrów wzrostu - podaje Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska. Dziewczynka ma również szczupłą budowę ciała i czarne, proste włosy sięgające do ramiona.

Ostatni raz przed zaginięciem nastolatka ubrana była w granatową bluzę z kapturem. Miała także na sobie czarne, dresowe spodnie oraz czarne obuwie w stylu traperów. Nastolatka okrągłe okulary ze złotą oprawką.

Poszukiwacze apelują do wszystkich osób, które w ostatnim czasie mogły widzieć zaginioną, o kontakt z komendą policji w Sochaczewie. "Możecie się Państwo kontaktować również z nami poprzez wiadomość prywatną lub e-mail zaginienicalapolska@gmail.com. Gwarantujemy anonimowość" - czytamy w opublikowanym wpisie.

"Bliscy bardzo się martwią o zaginioną i bardzo za nią tęsknią"

Podobny apel mają również poszukiwacze z grupy "Poszukiwani, Zaginieni Cały Świat".

"Bardzo wszystkich prosimy o maksymalną ilość udostępnień postu (...). Kochani, liczy się każda wskazówka. Bardzo prosimy o Waszą pomoc w poszukiwaniach w imieniu zrozpaczonej rodziny zaginionej nastolatki" - piszą działacze.

"Bliscy bardzo się martwią o zaginioną i bardzo za nią tęsknią, proszą również wszystkich o pomoc w jak najszybszym odnalezieniu nastolatki" - dodają.

Grupa opublikowała także ważną wskazówkę dotyczącą możliwego miejsca pobytu nastolatki, wynikającą z najnowszych ustaleń.

Gdzie jest zaginiona Maja? Poszukiwacze mają wskazówkę

"Istnieje duże prawdopodobieństwo, że nastolatka może aktualnie przebywać na terenie miejscowości Wrocław (województwo dolnośląskie) - chcielibyśmy w tym miejscu prosić naszych czytelników pochodzących z tamtych okolic o zwracanie szczególnej uwagi" - apelują.

"Coś często giną ludzie w Sochaczewie"

Pod postami  o zaginięciu dziecka pojawia się wiele spekulacji. W poszukiwania angażują się internauci, którzy podają wpisy dalej i udostępniają informacje o zaginionej. Pojawiają się też różne teorie. Niektórzy spekulują o ucieczce, niektórzy twierdzą, że w ostatnim czasie widzieli dziewczynkę w Warszawie na Nowym Świecie lub w gminie Leoncin - czytamy w komentarzach.

"Coś często giną ludzie w Sochaczewie, co się dzieje?" - pisze jedna z internautek.

"Osoby, które widziały Maję lub znają miejsce jej pobytu, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie, tel. 47 70 55 222 lub numerem 112" - apeluje sochaczewska policja.

Źródła: Policja Sochaczew/Stowarzyszenie Zaginieni Cała Polska/Poszukiwani, Zaginieni Cały Świat

Więcej o: