Ewa Chodakowska zachęca do samobadania piersi. "Nagrałam filmik, możesz to przejść ze mną"

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. Coraz więcej osób publicznych wykorzystuje swoje zasięgi i zachęca do regularnych badań. Do tego grona zalicza się również Ewa Chodakowska, która wspólnie ze swoimi firmami angażuje się w nagłaśnianie tematu.

Ewa Chodakowska od trzech lat promuje kampanię "Think Pink", która została zorganizowana wspólnie z fundacją Onko Cafe. Z tej okazji powstał nawet specjalny różowy baton marki "Be Raw". Zysk przeznaczany jest na cele kampanii podniesienia świadomości kobiet w kwestii profilaktyki raka piersi oraz zwiększenia dostępu do badań profilaktycznych. W rozmowie z nami Ewa wyznała, dlaczego tak naprawdę zajęła się tym tematem. Posłuchajcie naszej rozmowy. 

Zapobiegaj, zamiast leczyć, to jest moje hasło od samego początku prowadzenia moich działań.
Zobacz wideo Ewa Chodakowska zachęca do samobadania piersi. "Nagrałam filmik, możesz to przejść ze mną"

Ewa Chodakowska nagrała filmik, w którym pokazuje jak prawidłowo przeprowadzić samobadanie piersi 

Samobadanie piersi powinnyśmy wykonywać raz w miesiącu. Nie jest to bolesne, ani pracochłonne, a pozwoli nam na wykrycie guzków, które następnie należy skonsultować z lekarzem. Wcześnie wykryty rak piersi jest wyleczalny, o czym warto pamiętać. Ewa Chodakowska, którą w sieci obserwują miliony, nagrała, krótki filmik jak przeprowadzić takie badanie. W rozmowie z nami powiedziała tak: 

Badam się raz w miesiącu i to jest taki standard. Przeprowadzam samobadanie piersi. Taki filmik wrzuciłam u siebie na Instagramie, jest podpięty na samej górze, więc można przejść ze mną to samobadanie i zrobić z tego nawyk.

- powiedziała. 

Trenerka zwraca również uwagę na to, że każda osoba, która tworzy w sieci ma moc. - "Gdybyśmy wszyscy powiedzieli o konkretnym temacie, który na tę chwilę jest ważny, to dowiedziałaby się o nim cała Polska" - mówi. 

***

Jedna na osiem – tyle kobiet w którymś momencie życia zachoruje na raka piersi. Co 1,5 godziny nowotwór ten zabija Polkę. To nie dzieje się w próżni. Dotyczy twojej rodziny, koleżanek, ciebie, nas. I choć mamy świadomość, że nasza różowa akcja redakcyjna nie ma szans na milionowe kliki – piszemy o nowotworze piersi, bo uważamy, że to ważne. Zatroszcz się o siebie i swoje zdrowie. Dołącz do nas, zbadaj się.

Zobacz wideo
Więcej o: