Niezawodny sposób na muszki owocówki. Zamiast używać octu, rozłóż te cukierki. Odgonią je w okamgnieniu

Skuteczny sposób na muszki owocówki nie musi być drogi i skomplikowany. Pozbędziesz się ich także z pomocą domowych trików za grosze. Choć jedną z nich jest ocet, mamy dobrą wiadomość dla osób, które nie przepadają za jego zapachem. Możesz skorzystać z innych, równie niezawodnych metod.

Muszki owocówki to uciążliwe owady, które skutecznie potrafią popsuć nam dzień. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie nadgniłe, przejrzałe owoce i resztki jedzenia. Choć są niewielkie, mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak się ich pozbyć raz na zawsze?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zioła w domowej kuchni - jak przedłużyć ich żywotność, hodować i mrozić

Skuteczny sposób na muszki owocówki? Zacznij od sprzątania

Nadpsute lub przejrzałe owoce, fermentowane produkty i aromat octu owocowego — to wszystko sprawia, że muszki owocówki natychmiast pojawiają się w naszej kuchni. Zanim sięgniesz po niezawodne sposoby na to, jak się ich pozbyć, zrób gruntowne porządki. Przede wszystkim pochowaj wszystkie owoce i warzywa, a te, na których zagnieździły się uciążliwe owady — wyrzuć. Pamiętaj o regularnym wyrzucani śmieci i przechowywaniu żywności w lodówce lub szczelnie zamkniętych pojemnikach. Dokładnie myj i wycieraj blaty oraz zlew, by nie zostawały na nich resztki jedzenia.

Jakich zapachów nie lubią muszki owocówki? Sięgnij po cukierki

Muszki owocówki nie znoszą zapachu mięty pieprzowej. Skutecznie odstraszysz je z pomocą rośliny, olejku miętowego lub... miętowych landrynek. Wystarczy, że przesypiesz paczkę do miseczki i położysz w kuchni, a natychmiast się z niej wyniosą. 

Jak pozbyć się muszek owocówek domowym sposobem? Zrób skuteczną pułapkę

Najpopularniejszym sposobem na muszki owocówki jest domowa pułapka, dzięki której skutecznie się ich pozbędziesz. Do jej zrobienia przygotuj:

  • słoik,
  • kilka kawałków owoców lub słodki sok,
  • fragment folii spożywczej,
  • gumkę recepturkę,
  • wykałaczkę.

Wykonanie jest banalnie proste. Wystarczy, że do słoika włożysz kawałki owoców lub wlejesz słodki sok, na wieczko naciągniesz folię i zabezpieczysz gumką recepturką, a następnie zrobisz w nim kilka dziurek z pomocą wykałaczki. Zapach owoców zwabi muszki do środka, jednak nie będą mogły się wydostać.

Więcej o: