Pokazała, jak w prosty sposób zmniejszyć rachunki za prąd. "Naprawdę robi różnicę"

Rosnące ceny prądu sprawiają, że coraz więcej ludzi szuka sprytnych sposobów na obniżenie swoich rachunków. Jednym ze swoich trików postanowiła podzielić się użytkowniczka TikToka. - Normalnie nie robiłoby to tak dużej różnicy. Obecnie jest to znacząca różnica - przyznaje.
Zobacz wideo "Mama na obrotach" zdradza jak zaczęła się jej przygoda z TikTokiem

TikTok to obecnie jedna z najpopularniejszych platform internetowych, gdzie internautki oraz internauci dzielą się krótkimi filmikami o przeróżnej tematyce. Nie da się ukryć, że dużą popularnością cieszą się m.in. różnego rodzaju porady oraz przydatne domowe triki.

Pokazała swój trik na mniejsze rachunki za prąd. "To naprawdę robi różnicę - zwłaszcza teraz"

Klaire De Lys to mieszkająca w Wielkiej Brytanii użytkowniczka TikToka, która prowadzi konto pod nazwą @klairedelysofficial. Na swoim profilu kobieta dzieli się różnymi trikami, a popularność zyskała pokazując m.in. w jaki sposób można ogrzać mieszkanie i nie wydać na to majątku. Ostatnio podzieliła się natomiast swoim trikiem, który stosuje, by obniżyć rachunki za prąd.

Rozmrażam zamrażarkę. Powodem, dla którego to robię, jest to, że gdy w zamrażarce gromadzi się lód, będzie ona zużywać o wiele więcej energii elektrycznej. Normalnie nie robiłoby to tak dużej różnicy. Obecnie jest to znacząca różnica. My prawie wcale nie zużywamy energii elektrycznej, a i tak rachunki za energię stały się absurdalne

- mówi.

Klaire uważa, że unikanie regularnego rozmrażania zamrażarki może spowodować dodanie do rachunku nawet 50 funtów (około 270 zł) miesięcznie.

Więc jeśli w zamrażarce gromadzi się lód, warto natychmiast go rozmrozić. To naprawdę robi różnicę - zwłaszcza teraz. To małe rzeczy, które się sumują

- dodała..

Pod filmikiem opublikowanym przez Klaire szybko pojawiły się komentarze. Internautki oraz internauci podziękowali jej za podzielenie się tym trikiem. Niektórzy przyznali, że nie mieli o tym pojęcia:

Dziękuję ci
Nie miałam pojęcia, ile to kosztuje! Zdecydowanie muszę zrobić to z moją
Nie zapominajcie o czystości za lodówkami i zamrażarkami, bo to też pomaga

- czytamy.

Więcej o: