Owiń klamkę folią aluminiową i śpij spokojnie? Dziwny trik podbija internet

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2021 roku odnotowano w Polsce ponad 71,6 tys. kradzieży z włamaniem. Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób zabezpieczyć się przed włamaniami? Zdaniem niektórych internautów, pomocna może być folia aluminiowa i owinięcie nią klamki do drzwi. Choć naszym zdaniem sposób ten przyda się bardziej w sytuacjach, gdy chcemy sprawdzić, czy siostra nie pożycza bez pytania naszych ubrań z szafy, przyjrzałyśmy się tej ciekawostce.

Włamania do domu lub mieszkania to coś, czego obawia się ponad połowa Polaków. Nie każdy z nas ma jednak fundusze, żeby zainstalować system alarmowy. Zdaniem niektórych internautów, w takich sytuacjach przydaje się domowy trik, który miałby pokrzyżować plany złodziejom. Do jego przygotowania wystarczy odrobina folii aluminiowej.  

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawdzić, czy ktoś chciał się włamać do mieszkania? Spróbuj owinąć klamkę folią aluminiową 

Domowy trik ma rzekomo pokazać, czy ktoś majstrował przy twojej klamce do drzwi. Metoda miałaby być także przydatna podczas wyjazdów — w hotelach czy mieszkaniach pod wynajem.  

Wystarczy starannie owinąć klamkę sreberkiem od wewnętrznej strony mieszkania. Upewnij się, że przylega bardzo dokładnie. Najlepiej zrobić to zaraz przed snem. Każdy ruch klamką po drugiej stronie ma sprawić, że folia zacznie pękać lub stanie się widocznie luźniejsza. Jeśli rano zobaczyłaś takie zmiany, wysoko prawdopodobne jest to, że zeszłej nocy ktoś próbował otworzyć twoje drzwi wejściowe. Pamiętajmy jednak, że chociaż trik jest popularny w mediach społecznościowych, należy traktować go z przymrużeniem oka i nie zastąpi nam profesjonalnego zabezpieczenia przed włamaniami.

folia na klamkęfolia na klamkę Archiwum prywatne

Jak odstraszyć złodzieja? Pomocny może okazać się domowy system alarmowy 

Naszym zdaniem trik z folią bardziej przyda się w zabawach dzieci lub kłótniach między rodzeństwem (wreszcie okaże się, czy faktycznie siostra podbiera twoje ubrania z szafy!). Nie uchroni cię jednak przed włamaniami. Możesz jednak stworzyć domowy system alarmowy. Do jego wykonania potrzebujesz jedynie jednej lub dwóch pustych szklanek. Wystarczy, że zawiesisz jedną z nich na klamce. Drugie naczynie może posłużyć do stworzenia przeciwwagi. Dzięki metodzie, jeśli ktoś naciśnie na klamkę od zewnątrz, oba pojemniki spadną, a dźwięk tłuczonego szkła ostrzeże cię o niebezpieczeństwie i prawdopodobnie wystraszy złodzieja. Pamiętaj jednak, że profesjonalna technologia antywłamaniowa jest znacznie skuteczniejsza od domowych trików

Więcej o: