Rozłóż kasztany na parapecie i pozbądź się nieprzyjemnego problemu

Kasztany od zawsze kojarzą się z jesienią. Najmłodsi chętnie tworzą z nich ludziki, trochę starsi natomiast wykorzystują ich różnorodne właściwości - do prania, pielęgnacji skóry i włosów. Mało kto wie, że skrywają jeszcze jedno przydatne zastosowanie - skutecznie odstraszają pająki.

Choć powszechnie uważa się, że pająki przynoszą szczęście, wśród wielu osób wzbudzają przerażenie i niechęć. Na szczęście istnieją proste sposoby, które zniechęcą je do stworzenia pajęczyny w naszym mieszkaniu. Z pomocą przyjdą kasztany.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Kiedy pająki wchodzą do domu? Szukają schronienia przed nadchodzącą zimą

Wraz z coraz niższą temperaturą i deszczową pogodą, pająki szukają ciepłego i suchego kąta, w którym mogą przetrwać zimę. Choć to pożyteczne stworzenia, nie każdy docenia ich towarzystwo, a u niektórych budzą wręcz paraliżujący lęk. Jeśli nie mamy zamiaru dzielić z pająkami wspólnej przestrzeni, zamiast pozbywać się ich w drastyczny sposób lepiej zniechęcić je do wyboru naszego mieszkania na swoją kryjówkę. 

Darmowy odstraszacz na pająki. Znajdziesz go na spacerze

Piękna, złota jesień zachęca do spacerów i czerpania z ostatnich słonecznych i ciepłych dni. W trakcie jednego z nich warto poszukać kasztanów, które mają wiele zastosowań. Posłużą nie tylko jako dekoracja, skuteczny środek do prania, czy produkt do pielęgnacji, ale także niezawodny odstraszacz na pająki. Wystarczy, że ułożysz je na parapecie czy przy oknach, by skutecznie zniechęcić stawonoga do zostania twoim współlokatorem. Wszystko za sprawą delikatnego zapachu, który wydzielają, a którego pająki nie znoszą. Dla lepszego efektu możesz delikatnie naciąć łupki, a woń będzie jeszcze intensywniejsza. 

Także mszyce nie lubią kasztanów. Z ich pomocą zabezpieczysz także rośliny

Zapachu kasztanów nie lubią także mszyce. Wystarczy, że spryskasz rośliny ostudzoną wodą z dodatkiem proszku z kasztanów, a zapomnisz o szkodnikach. 

Więcej o: