Najmodniejsze kolory na jesień-zimę 2022/23. Top 5 odcieni prosto z wybiegów

Sezon jesien-zima 2022/23 zdecydowanie należy do wyrazistych kolorów. Mają one dodawać energii w pochmurne dni. Wybrałyśmy pięć modnych odcieni, na które warto zwrócić uwagę w tym sezonie.

W sezonie jesień-zima 2022/23 na topie są intensywne i energetyczne kolory. Projektanci zachęcają, aby wyróżnić się z tłumu. Trend dopamine dressing ma dodawać energii w pochmurne dni. Tej jesieni kolorowe ubrania nosimy od stóp do głów, często w kontrastowych zestawieniach. Podpowiadamy, jakie odcienie podbijają w tym sezonie wybiegi i ulice. 

 

Modne kolory na jesień- zimę 2022/23. Fuksja

Jednym z najmodniejszych kolorów sezonu jesień-zima 2022/23 jest fuksja, czyli wyrazisty, nasycony różowy. Swoją popularność zawdzięcza on miedzy innymi niedawnej kolekcji słynnego domu mody- Valentino. Na tegorocznym pokazie w Paryżu aż 90% z zaprezentowanych kreacji było właśnie w tym odcieniu. Na wybiegu w różowym total looku pojawiła się również Zendaya. Nic więc dziwnego, że kolor ten stał się szalenie popularny. 

 

Modne kolory na jesień- zimę 2022/23. Zielony 

Kolejny kolor, który w tym sezonie jest na topie to zielony. Najmodniejszy jest zwłaszcza wyrazisty, trawiasty odcień. Było go można zobaczyć m.in. w kolekcji Tommy'ego Hilfigera. Na wybiegu Gucci oglądaliśmy zaś nieco przygaszoną zieleń. Kolor zielony prezentuje się świetnie w kontrastowym zestawieniu ze wspomnianą fuksją lub pomarańczowym. 

Modne kolory na jesień- zimę 2022/23. Kobalt 

W tym sezonie na topie jest również kolor kobaltowy. Już od jakiegoś czasu pojawiał się na wybiegach, a teraz trafił też na ulice. Ten kolor pasuje zwłaszcza kobietom o zimnych typach urody. Świetnie wyglądają w nim przede wszystkim blondynki z niebieskimi oczami. Można łączyć go z bielą, beżem, kremem, szarością lub czernią. 

Modne kolory na jesień- zimę 2022/23. Czerwień

Kolejny modny w tym sezonie kolor to czerwień. Na wybiegach lansowali go tacy projektanci, jak  Valentino, Versace czy Gucci. Na topie są zarówno intensywne odcienie, jak i lekko przygaszone. W tym sezonie czerwień możemy nosić od stóp do głów. Świetnie wygląda również w klasycznym połączeniu z czernią lub odcieniami nude. 

Modne kolory na jesień- zimę 2022/23. Brąz

Prawdziwym hitem tego sezonu jest czekoladowy brąz. Na pokazach prezentowały go takie domy mody, jak Bottega Veneta czy Michael Kors. Na topie są zwłaszcza skórzane marynarki, spódnice i sukienki w odcieniu czekoladowego brązu. Odcień ten można łączyć nie tylko z bielą czy beżem, ale też z wyrazistymi kolorami, jak zielony, niebieski, czerwony czy różowy. 

Więcej o: