Pamiętacie Anastazję Potocką? Marzena Domaros była pierwszą skandalistką III RP

Anastazja Potocka, a właściwie Marzena Domaros to autorka głośnej publikacji "Pamiętnik Anastazji P. Erotyczne immunitety". Książka wywołała jeden z największych skandali obyczajowych w Polsce i wstrząsnęła opinią publiczną. Jak później potoczyły się losy Domaros?

"Pamiętnik Anastazji P. Erotyczne Immunitety"  ukazał się w 1992 roku. Książka szczegółowo opisuje rzekome znajomości Anastazji Potockiej o charakterze towarzyskim z posłami na Sejmu RP I kadencji  Publikacja wstrząsnęła opinią publiczną, a sama autorka szybko została okrzyknięta przez media pierwszą skandalistką III RP. Jak potoczyły się jej losy?  

Zobacz wideo "Pam & Tommy" - pierwszy zwiastun serialu o głośnym skandalu wokół skradzionej sekstaśmy

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Pamiętacie Anastazję Potocką? Skandal z jej udziałem wstrząsnął całą Polską 

Anastazja Potocka tak naprawdę nazywała się Marzena Domaros. Urodziła się 15 czerwca 1967 roku w Zblewie na Pomorzu. Po skończeniu liceum dostała się na studia zaoczne z polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Naukę przerwała jednak już na drugim roku. Trójmiasto okazało się dla niej miejscem pierwszego przekrętu.  

Pracując w redakcji "Wieczoru Wybrzeża" wpadła na pomysł, że będzie oferować przedsiębiorcom teksty w gazecie w zamian za zapłatę. — Korzystając z zamieszania wywołanego remontem redakcji, ukradła pieczątkę służbową i ileś tam firmowych druków. I chodziła z nimi od restauratora do restauratora, zawierając umowy na teksty sponsorowane. Zwykle na 20 mln ówczesnych złotych. I brała z góry zaliczkę w wysokości 2 mln zł. Teksty oczywiście nie powstawały — powiedział Jerzy Skoczylas w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej".  

Przemiana w Anastazję Potocką. Co się stało z pierwszą skandalistką III RP? 

W 1992 roku przeniosła się do Warszawy i tam zaczęła podawać się za dziennikarkę paryskiego "Le Figaro". Tak naprawdę nigdy w nim nie pracowała. Zmieniła imię na Anastazję Potocką i twierdziła, że jest nieślubną córką hrabiego Potockiego i byłą żoną Bogusława Lindy. Zdobyła akredytację prasową do Sejmu i zaczęła pojawiać się w politycznym towarzystwie.

Jesienią na rynku pojawił się "Pamiętnik Anastazji P. Erotyczne Immunitety", który wstrząsnął Polską. Kobieta umiejętnie wykorzystała swoje pięć minut. Wydała drugą książkę, "Anastazja P. raz jeszcze" i nagrała "Oczy Stefana". Chciała też zostać posłanką na Sejm RP II kadencji. Co dzisiaj słychać u największej skandalistki III RP? Ślad po niej zaginął. Jedna z teorii mówi, że przebywa na Pomorzu, w okolicach Tczewa. Jak jest naprawdę, tego nikt nie wie.

Więcej o: