Włóż do cukiernicy skórkę tego owocu. Ten banalny trik cię zachwyci

Cukier to najczęściej jeden z podstawowych składników deserów, ale wiele osób nie wyobraża sobie również kawy czy herbaty bez tego słodkiego dodatku. Co zrobić, gdy w cukiernicy robi się z niego duża bryła? Problem ten rozwiąże skóra owocu wrzucona do środka.

Nieprawidłowe przechowywanie cukru może sprawić, że z czasem zacznie zamieniać się on w zbite i twarde grudki. Jest jednak prosty sposób, aby temu zaradzić. Wystarczy do tego... skóra po cytrynie. Ten trik jest nie tylko niezawodny, ale i tani. 

Jolanta RutowiczJolanta Rutowicz: "15 lat temu miałam ochotę na tipsy, lateks i brokat"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cytryna i jej zastosowania. Możecie się zdziwić!

Jak przechowywać cukier? Warto włożyć do środka skórkę cytryny

Cukier powinien być przechowywany w zamykanym i szczelnym pojemniku. Jako że produkt szybko przesiąka zapachami, to lepiej nie trzymać go w pobliżu intensywnych przypraw. Chcąc uniknąć zaś zbrylania i powstawania grudek, wystarczy, że włożymy do środka cukiernicy kawałek skórki po cytrynie. To niezawodny trik, aby cukier zachował sypką konsystencję. 

folia na klamkęOwiń klamkę folią aluminiową i śpij spokojnie? Dziwny trik podbija internet

Zastosowania skórki od cytryny. Jak jeszcze można ją wykorzystać w domu? 

Okazuje się, że skóra cytryny może być także pomocna w domowych porządkach. Na jej bazie warto przygotować uniwersalny środek czyszczący. W tym celu skórki z pięciu cytryn wkładamy do dużego słoik i zalewamy białym octem destylowanym. Odstawiamy zakręcony słoik do szafki na 2 tygodnie. Po tym czasie płyn odcedzamy i przelewamy do butelki z atomizerem. 

Skórka z cytryny pomoże nam też wyczyścić deskę do krojenia. Trik ten można wykorzystać zarówno w przypadku modeli plastikowych, jak i drewnianych. Powierzchnię deski posypujemy solą, a następnie połówką cytryny pocieramy. Na koniec spłukujemy i zostawiamy do wyschnięcia. 

Na tym jednak nie koniec. Skórę po cytrusie warto wrzucić także do... zmywarki. Zadziała ona nie tylko jak odświeżacza powietrza, ale też pozbędzie się osadu ze szklanek i sztućców. 

Więcej o: