Jak wyglądała Donatella Versace przed operacjami? Zdjęcia z jej młodości robią ogromne wrażenie

Donatella Versace to włoska projektantka, wiceprezeska domu mody Versace i kobieta sukcesu. Wielu osobom kojarzy się jednak najbardziej z uzależnieniem od operacji plastycznych. Jak wyglądała kiedyś?

Donatella Versace to jedna z najbardziej znanych kobiet w świecie mody. To włoska projektantka mody i obecna wiceprezes domu mody Versace. Stery marki przejęła w 1997 roku, po tragicznej śmierci jej brata. Dzisiaj mało kto już pamięta, jak wtedy wyglądała. 67-letnia projektantka przeszła w swoim życiu wiele operacji plastycznych i zabiegów kosmetycznych. Na zdjęciach z młodości jest nie do poznania.  

 Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kryminalne (i tragiczne) historie, które natchnęły reżyserów [Popkultura]

Donatelle Versace w młodości. Była piękną kobietą 

Donatella Versace urodziła się 2 maja 1955 w Reggio di Calabria we Włoszech. Wychowywała się ze starszym bratem, Giannim Versace. Kiedy dorośli, on przeprowadził się do Medialanu, by zacząć karierę w świecie mody, a ona studiowała lingwistykę we Florencji. Wkrótce Gianni zaczął odnosić sukcesy i w 1978 r. otworzył własną markę. Wtedy też poprosił ukochaną siostrę, aby dołączyła do niego i pomogła mu w rozwijaniu firmy. Donatella pełniła funkcję jego doradczyni i konsultantki, a także dyrektorki artystycznej. Pracowali razem przez większość lat 80. i 90. 

Donatella Versace przejęła stery marki w 1997 r., gdy Gianni zginął w wyniku postrzelenia. Włoszka musiała sprostać wielu oczekiwaniom. Chociaż była w trakcie żałoby, musiała dalej prowadzić firmę. Niestety o jej pierwszych kolekcjach dla Versace krytycy nie wypowiadali się przychylnie. Do tego doszły problemy z narkotykami. Projektantka uzależniła się od kokainy i dopiero po interwencji Eltona Johna udała się na odwyk w 2004 roku.  

 

Donatella Versace przed operacjami. Na zdjęciach z młodości jest nie do poznania 

Nie jest tajemnicą, że Donatella Versace miała duże wymagania dotyczące swojego wizerunku. Projektantka spędzała godziny na solarium, co później tylko odbiło się na wyglądzie jej skóry. Nie pomagało także jej uzależnienie od narkotyków czy palenie papierosów i spożywanie alkoholu.  

Operacje plastyczne stały się dla niej jedyną opcją na zachowanie wymarzonego wyglądu. Niestety dla wielu przyniosły one odwrotny skutek i dzisiaj Donatella nazywana jest jedną z ofiar medycyny estetycznej. Włoszka co jakiś czas przypomina fanom na Instagramie, jak wyglądała w młodości. Trzeba przyznać, że była piękną kobietą.

 
Więcej o: