Te przedmioty mogą przynosić pecha! Lepiej nie mieć ich w domu

Na przestrzeni wieków w naszej kulturze wykształciło się wiele zabobonów i ludowych przesądów. Według niektórych trzymanie w domu tych przedmiotów może przynieść pecha. Czego powinieneś się pozbyć?

Choć ludowe przesądy traktujemy pół żartem, pół serio, na widok kominiarza nadal łapiemy się za guzik, krzyżujemy palce na szczęście i staramy się nie przechodzić pod drabiną. Okazuje się, że wierzenia mogą dotyczyć także przedmiotów, które trzymamy w domu. Według zabobonów, niektóre z nich przynoszą pecha.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Symbol nieszczęścia, czyli zepsuty zegar

Wiele przesądów mówi, że to właśnie zepsuty, stary zegar, którego nie da się naprawić, może przyciągnąć pasmo niepowodzeń. Także według feng shui, czyli starożytnej praktyki planowania przestrzeni, trzymanie w mieszkaniu niedziałających urządzeń, które miały za zadanie odmierzać czas, może wyrządzić wiele szkód i należy jak najszybciej się ich pozbyć. 

Według niektórych kaktusy mogą być źródłem negatywnej energii

Choć dla niezbyt zaangażowanych ogrodników kaktusy to jedyne rośliny, które są w stanie hodować, według przesądów mogą przynosić pecha i ściągać negatywną energię. Dotyczy to niemal wszystkich roślin z kolcami. Wyjątkiem są jedynie róże.

Pozbądź się pamiątek i prezentów od osób, z którymi rozstałeś się w niezgodzie

Jeśli trzymamy w domu pamiątki lub prezenty od osób, z którymi nie utrzymujemy już kontaktu lub rozstaliśmy się w złej atmosferze, lepiej je wyrzucić. Utarło się, że cała negatywna energia, która od nich płynie, może się na nas przenieść.

Jak podchodzić do zabobonów? Najlepiej traktuj je jako ciekawostkę

Istnieje naprawdę ogrom przesądów dotyczących mieszkania lub domu. Według niektórych, łóżko zawsze powinniśmy ustawiać w ten sposób, by w trakcie leżenia nie być skierowanym nogami ku drzwiom. Inne z kolei odradzają posiadanie dekoracji czy tapet z motywem pawich piór, gdyż mogą przyciągnąć niepowodzenie w życiu rodzinnym. Popularne zabobony dotyczą także luster i kalendarzy. Niezależnie od tego, co według niektórych mogą oznaczać dane przedmioty i sposób ich ułożenia, najlepiej i najzdrowiej podchodzić do tego typu wierzeń z dużym dystansem i przymrużeniem oka, oraz traktować je w kategorii ciekawostki.

Więcej o: