Jak usunąć grzyb ze ściany? W aptece znajdziesz skuteczne rozwiązanie za mniej niż 10 zł

Wraz z okresem jesienno-zimowym, kiedy w mieszkaniu zbiera się więcej wilgoci, jesteśmy szczególnie narażeni na powstanie pleśni i grzybów. Nieestetyczne wykwity są niebezpieczne dla naszego zdrowia. Jak usunąć grzyb ze ścian szybko i skutecznie? Z pomocą przyjdzie produkt z apteki.

Niestety, czasami mimo naszych starań, na ścianie lub przy oknach pojawi się grzyb. W takim wypadku najważniejsze jest szybkie i zdecydowane działanie, by się nie rozprzestrzenił, zwłaszcza że nie tylko wygląda nieestetycznie, ale przede wszystkim jest niebezpieczny dla naszego zdrowia. Na szczęście istnieją proste sposoby, by się go pozbyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Szukasz domowych sposobów na mycie lodówki? Soda oczyszczona i ocet będą twoimi sprzymierzeńcami

Czy grzyb na ścianie jest szkodliwy dla zdrowia?

Grzyb w mieszkaniu ma najczęściej postać szarego lub czarnego nalotu, który bardzo charakterystycznie pachnie. Powstaje najczęściej z powodu zbyt dużej wilgotności w mieszkaniu. Do tego jest niebezpieczny dla naszego zdrowia — powoduje bóle głowy, problemy z układem oddechowym, zaostrza alergie. Negatywnie wpływa także na stan budynku. Gdy tylko zacznie się pojawiać, natychmiast powinniśmy zacząć działać. Jeśli nie od razu chcemy skorzystać z mocnych, chemicznych środków, z pomocą przyjdą nam dwa niezawodne produkty za kilka złotych.

Jak usunąć grzyb ze ściany w domu? Sięgnij po dwa niezawodne produkty

Aby pozbyć się grzyba domowym sposobem, przygotuj:

  • butelkę ze spryskiwaczem,
  • gąbkę,
  • wodę,
  • olejek herbaciany,
  • ocet spirytusowy.

Dwie łyżeczki olejku herbacianego wlej do dwóch szklanek ciepłej wody i wymieszaj. Przelej do butelki, a następnie spryskaj ściany i zostaw na trzy dni. Absolutnie nie dotykaj jej przez ten czas. Na koniec zetrzyj resztkę pleśni wodą z mydłem, a gdy skończysz, dokładnie osusz.

Wymieszaj ocet z wodą w stosunku 4:1. Przelej mieszankę do butelki i obficie spryskaj ścianę. Pozostaw do wyschnięcia na około godzinę, a następnie dokładnie wyszoruj.

Dla pewności możesz powtórzyć obie czynności po kilku dniach. Jeśli chcesz pozbyć się nieprzyjemnego zapachu, pomoże ci z tym soda oczyszczona.

Więcej o: