Jak pozbyć się myszy z domu? Wykorzystaj plastikową butelkę

Jak pozbyć się myszy z domu? Ich obecność jest nasilona zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Do mieszkań przyciąga je ciepło i stałe źródło pożywienia. Na szczęście istnieją sposoby, żeby pozbyć się ich szybko i skutecznie.

Każdy, kto choć raz miał myszy w domu wie, że pozbycie się gryzoni nie jest prostym zadaniem. Szkodniki nie tylko niszczą nasze przedmioty i zapasy jedzenie, ale też zostawiają wszędzie swoje odchody i mogą roznosić groźne choroby. Jak pozbyć się myszy z domu w sposób humanitarny? Te triki kosztują grosze, a przy tym są przyjazne środowisku.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia ratuje zwierzęta laboratoryjne

Domowa pułapka na myszy. Szybko pozbędziesz się gryzoni 

Żeby pozbyć się myszy szybko i skutecznie, wystarczy dobrze skonstruowana pułapka. Do jej wykonania będziesz potrzebować: 

  • plastikowej butelki, 
  • kartonu, 
  • nożyczek, 
  • taśmy. 

Przygotowanie

Odetnij górę butelki i włóż ją do środka, lejkiem do dołu. Powinno to utworzyć przykrywkę z dziurką. Zabezpiecz miejsce taśmą. Z kartonu wytnij podstawę pułapki, czyli niewielki kwadrat. Przyklej do niego butelkę na dole i umieść w jej środku niewielką ilość płatków śniadaniowych. Zwabiony zapachem smakołyku gryzoń bez problemu prześlizgnie się przez otwór, ale nie będzie w stanie nim wyjść. 

Domowe sposoby na pozbycie się myszy. Te zapachy odstraszają 

Myszy do naszych domów zwabia ciepło i jedzenie. Chociaż gryzonie są niewielkie, mogą wyrządzić wiele szkód. Jeśli je zauważysz, należy się ich jak najszybciej pozbyć. Można to zrobić w sposób humanitarny, który nie krzywdzi zwierząt. Pomogą ci w tym różne zapachy, których nie znoszą myszy.  

Wystarczy, że rozstawisz w domu doniczki z odpowiednimi roślinami. Gryzonie nie znoszą mięty, rumianku, pomidorów i dziewanny. Możesz wykorzystać także ocet jabłkowy. Nasącz waciki w produkcie i rozłóż je w różnych pomieszczeniach.  

Więcej o: