Pamiętacie gwiazdę serialu "Siedem życzeń"? Do Polski wrócił po 11 latach

Serial "Siedem życzeń" jest jedną z najpopularniejszych, polskich produkcji lat 80. W rolę głównego bohatera serialu, Darka Tarkowskiego wcielił się nastoletni Daniel Kozakiewicz. Dziś aktor ma 52 lata. Sprawdzamy, czym się zajmuje.

"Siedem życzeń" to jeden z najsłynniejszych seriali młodzieżowych lat 80. w Polsce. Na ekranach można było oglądać go w 1986 roku. Serial opowiada o  trzynastoletnim chłopcu o imieniu Darek, który uratował  czarnego kota przed podwórkowymi chuliganami na swoim osiedlu. W domu okazało się, że nie jest to zwykłe zwierzę. Kot potrafił mówić. Zwierzę obiecało chłopcu, że w zamian za uratowanie życia, spełni jego tytułowe siedem życzeń. Zaletą serialu była znakomita obsada. W rolę głównego bohatera, Darka Tarkowskiego wcielił się Daniel Kozakiewicz. Sprawdzamy, jak potoczyły się jego losy.

 

Daniel Kozakiewicz z serialu "Siedem życzeń". Czym się zajmuje? 

Rola Darka nie była dla Daniela Kozakiewicza pierwszym spotkaniem z kamerą. W 1883 roku zagrał główną rolę w "Dniu kolibra".  "Film okazał się straszną szmirą, której słusznie dziś już nikt nie pamięta"- wspominał po latach swój debiut. Doświadczenie zdobyte na planie filmowym przydało mu się jednak już kilka lat później. O poszukiwaniu odtwórcy głównej roli w serialu "Siedem życzeń" Daniel Kozakiewicz dowiedział się z ogłoszenia w gazecie. Został wybrany po przejściu wieloetapowego castingu. 

Mimo popularności, jaką zapewnił mu serial, Daniel Kozakiewicz z czasem zrezygnował z aktorstwa. Jego ostatnią rolą był występ w filmie "Dekalog X" Krzysztofa Kieślowskiego. Aktor postanowił oddać się drugiej pasji, jaką jest fotografia. Mając 30 lat, wyjechał do Peru, gdzie zajmował się fotografią artystyczną. Do Polski wrócił po 11 latach. Postanowił sprawdzić się w roli trenera sportów teatralnych. Założył szkołę improwizacji teatralnej „Teraz Impro Start". Dwa lata temu Daniel Kozakiewicz znów pojawił się przed kamerą, grając w teledysku zespołu Bubbles do utworu "Sztorm".

 

Paulina Sykut-JeżynaPaulina Sykut-Jeżyna odsłoniła plecy w kobiecej sukni. "Oszałamiająco"

Jednym z projektów Daniela Kozakiewicza jest ścienny kalendarz Polskie Złote Nogi. Do tej pory ukazało się już osiem edycji tego kalendarza. Artysta fotografuje kobiety z wyeksponowanymi nogami. Modelki do kalendarza wyłaniane są w castingu. Daniel Kozakiewicz w rozmowie Wirtualną Polską podkreśla, że w kalendarzu może się znaleźć każda kobieta, bez względu na doświadczenie, zawód, wiek czy pochodzenie, gdyż najważniejszym kryterium jest dla niego osobowość i poczucie kobiecości. 

Więcej ciekawych tekstów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Więcej o: