Fryzury dla okrągłej twarzy. Te modne cięcia wysmuklają i optycznie modelują

Fryzury dla okrągłej twarzy muszą spełniać kilka funkcji. Powinny jednak przede wszystkim wyszczuplać. Dobrze dobrana fryzura może całkowicie odmienić nasz twarz. Wystarczy wiedzieć, na co warto się zdecydować.

Dobrze dobrane cięcie skutecznie maskuje różne niedoskonałości i jednocześnie podkreśla atuty. Fryzury dla okrągłej twarzy muszą być stylowe i powinny optycznie wysmuklać i modelować buzię. Podpowiadamy, jakie modne fryzury damskie będą najkorzystniejsze. Te cięcia to absolutny hit sezonu.  

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie potrafisz ujarzmić kręconych włosów? Te warkoczyki rozwiążą ten problem! [ACH EXPRESS]

Modne fryzury damskie półdługie dla okrągłej twarzy 

Okrągła twarz to taka, której długość i szerokość są sobie równe. Poliki charakteryzują się pełnym kształtem, a czoło jest dość szerokie. Jakie fryzury najskuteczniej wysmuklają okrągłą buzię? Przede wszystkim należy unikać cięć, które kończą się na linii żuchwy. Zamiast tego warto zdecydować się na najmodniejsze fryzury półdługie.  

Long bob cieniowany to jedna z najpopularniejszych fryzur w tym sezonie. Lob to po prostu bob w wersji dłuższej. Fankami cięcia są m.in. Emma Stone, Margot Robbie czy Olivia Palermo. Kobiety pokochały fryzurę za jej uniwersalność. Pasuje praktycznie każdemu, a jej długość można dopasować do typu urody. Przy okrągłej twarzy najkorzystniej będzie wyglądać jednak lob, w którym pasma sięgają linii obojczyków. 

Fryzury dla okrągłej twarzy. Pixie cut wyszczupla 

Idealną opcją dla kobiet z okrągłą twarzą jest także pixie cut. Fryzura świetnie wyróżnia z tłumu, a dodatkowo wyszczupla i optycznie wydłuża buzię. Żeby jeszcze bardziej wysmuklić twarz, wybierz uczesanie ze skośną grzywką o sporej długości. Mocne cieniowania i nieład skutecznie wyostrzają rysy twarzy i dodatkowo dodają charakteru.  

Więcej o: