Dolej do wody kilka kropel i umyj okna. Domowy płyn za 2 zł to niezawodny sposób na lśniące szyby

Okna bez smug można uzyskać łatwo, bez wydawania pieniędzy na chemiczne specyfiki. Wystarczy produkt za 2 zł, a szyby będą lśnić. Dodaj go do wody i przekona się sama.

Mycie okien to dla wielu jeden z najmniej przyjemnych domowych obowiązków. Wciąż pojawiające się na szybach nieestetyczne smugi mogą wyprowadzać z równowagi. Większość z nas do sprzątania wybiera sklepowe specyfiki, które niestety nie zawsze działają. Istnieje jednak domowy sposób na lśniące szyby bez smug. Wystarczy dodać jeden produkt do wody.  

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak pielęgnować zlew, by był zawsze lśniący i czysty?

Wlej go do wody i umyj okna. To domowy płyn do mycia szyb 

Już nie musisz wydawać pieniędzy na chemiczne środki do mycia szyb. Wystarczy, że przygotujesz domowy płyn z dwóch składników. Jest tani, skuteczny i ekologiczny. Do jego zrobienia będziesz potrzebować jedynie... wody i octu!  

Wymieszaj składniki w proporcji 1:1. Następnie przelej mieszankę do słoika. Żeby zniwelować zapach octu, możesz do domowego płynu dodać kilka listków mięty czy lawendę. Zakręć słoik i pozostaw go w chłodnym miejscu na kilkanaście godzin, do czasu, aż mieszanka nasiąknie zapachem ziół. Po tym czasie wyjmuj zioła i przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Płyn jest gotowy do użycia! Przy myciu okien najskuteczniejsza będzie ściereczka z mikrofibry.  

Okna bez smug? To możliwe! Wykorzystaj glicerynę 

Męczą cię stale powstające smugi na oknach? Możesz im zaradzić za pomocą gliceryny. Kupisz ją w każdej aptece za około 2-3zł. Jest to nie tylko tani trik, ale też niezwykle prosty w przygotowaniu. Wystarczy, że do standardowego płynu do mycia szyb dodasz kilka kropel gliceryny. Dzięki jej zastosowaniu na oknach powstanie niewidzialna powłoka, która zapobiegnie powstawaniu smug. Płyn dodatkowo zabezpieczy szyby przed osadzaniem się na nich kurzu. 

Więcej o: