Po rudych włosach nie ma już śladu! Jak zmieniła się filmowa "Ania z Zielonego Wzgórza"?

Z pewnością jedną z najbardziej znanych ekranizacji powieści Lucy Maud Montgomery to ta z 1985 roku. Wówczas w tytułową rolę "Ani z Zielonego Wzgórza" wcieliła się Megan Follows. Jak zmieniła się na przestrzeni lat 54-latka?

Megan Follows filmowy debiut zaliczyła już w 1978 roku w produkcji "Clare's Wish" w 1978 roku. Prawdziwą sławę i rozpoznawalność przyniosła jej jednak pierwsza ekranizacja powieści Lucy Maud Montgomery w reżyserii Kevina Sullivana, w której wcieliła się w rolę Ani Shirley. 

Jolanta Rutowicz "Nie jestem taka głupiutka, jak wam się wydaje". Rozmowa z Jolą Rutowicz

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Twórca "Testosteronu" i "Lejdis" Andrzej Saramonowicz wraca z nowym filmem po 11 latach. "Bejbis" [ZWIASTUN]

Widzowie pokochali ją za rolę "Ani z Zielonego Wzgórza". O mały włos mogła nie otrzymać angażu

O rolę Ani Shirley ubiegało się setki dziewcząt, jednak ostatecznie otrzymała ją Megan Follows. Producent miał na początku natomiast wątpliwości, gdyż uważał, że jest do niej... za stara. Gdy Follows otrzymała rolę, miała 17 lat. Teraz z pewnością wielu widzów nie wyobraża sobie, że inna aktorka mogłaby zagrać rudowłosą, osieroconą dziewczynkę. 

Megan w Anię wcieliła się później jeszcze dwa razy. W 1987 roku w filmie "Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze dzieje", a w 2000 roku w produkcji "Ania z Zielonego Wzgórza: Dalsze losy". Drugi z nich nie był już natomiast adaptacją słynnej książki. 

 

Jeden z dziesięciu. Pani Aleksandra, Tadeusz Sznuk Pamiętacie, jak widzowie zmiażdżyli zwyciężczynię "Jednego z dziesięciu"?

Jak dziś wygląda Megan Follows? Filmowa Ania jest nie do poznania

Prywatnie Follows jest mamą dwójki dzieci. W 1991 roku poślubiła fotografa Christophera Davida Portera, którego poznała na planie filmu "Deep Sleep", jednak ich małżeństwo po 5 latach się rozpadło. Później spotykała się z aktorem Stuartem Hughesem, ale ta relacja również nie przetrwała.

Na Instagramie, gdzie aktorkę śledzi 230 tysięcy osób, Follows chętnie udostępnia zdjęcia nie tylko prywatne, ale i z planów filmowych. Ostatnie produkcje, w których można było ją zobaczyć, to chociażby "Nastoletnia Maria Stuart" (2017), "October Faction" (2020) czy "Republika Sary" (2021). 

 
Więcej o: