Jak wyczyścić kaloryfer od środka? Wymieszaj z wodą i wlej do szczeliny. Zalegający brud zniknie

Zastanawiasz się, jak wyczyścić kaloryfer? Wiele osób niestety zapomina o regularnym sprzątaniu również grzejnika. To błąd, gdyż z czasem gromadzi się tam spora ilość kurzu oraz brudu. Poznaj proste triki, by usunąć zalegające zanieczyszczenia nawet z najmniej dostępnych zakamarków.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Regularne czyszczenie grzejników oraz wszelkich innych elementów wyposażenia domu to klucz do zachowania czystości w mieszkaniu czy domu. Mało kto jednak lubi to robić i często odkłada tę czynność na później. Kończy się to więc nagromadzonym we wnętrzu i na powierzchni zalegającym brudem i kurzem.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić kaloryfer w mgnieniu oka? Wykorzystaj sprytne triki

Sezon grzewczy i jego rozpoczęcie oraz zakończenie to najlepszy czas na porządki, w tym czyszczenie kaloryfera. W jego szczelinach często gromadzą się spore ilości kurzu, pyłków oraz bakterii, które należy regularnie usuwać. Przedstawiamy sprytne triki na natychmiastowe "wykurzenie" problemu:

  • Sposób zakłada wykorzystanie starej rolki po papierze toaletowym. Wystarczy zgiąć ją do kształtu, który zmieści się w szczelinach i przymocować do rury. 
  • Użyj suszarki do włosów i strumieniem powietrza, nakierowanym od góry, pozbądź się zalegających w szczelinach pyłków. 
  • Zewnętrzną powierzchnię kaloryfera wyczyścisz miękką oraz zwilżoną wodą ściereczką z mikrofibry. Dodatkowo możesz zastosować również łagodny detergent.

Czyszczenie kaloryfera. Sięgnij po proszek do prania i połącz go z wodą

Sposobem, który zyskuje coraz więcej zwolenników w czyszczeniu kaloryferów, jest wykorzystanie proszku do pieczenia. Wystarczy, że zadziałasz od wewnątrz i wlejesz do szczeliny wcześniej przygotowaną mieszankę. Połącz proszek do prania z wodą i wymieszaj. Zanim wlejesz powstałą roztwór do szczeliny, to pamiętaj o podstawieniu pod grzejnik miski, naczynia lub pojemnika, gdzie zgromadzi się brudna woda.

 
Więcej o: