Imię dla kobiet, które nie kończy się na "a". W Polsce robi coraz większą furorę!

Imiona żeńskie, które nie kończą się na literę "a", należą do wyjątków w języku polskim. Co ciekawe, jeszcze do niedawna trudno było nadać dziecku w Polsce tego typu imię. Czasy się jednak zmieniają, a od jakiegoś czasu furorę robi nietypowe imię, które kończy się na "i". Pochodzi od słowa, które znaczy m.in. "moja rozkosz".
Zobacz wideo "Sonia?! To nie jest imię dla człowieka!". Rodzice opowiadają, jak wybierali imię dla dziecka

Wybór imienia dla dziecka to często niełatwa decyzja. Nic jednak dziwnego, gdyż dane imię będzie towarzyszyło mu przez całe życie. Co ciekawe, jak wynika z badań przeprowadzonych przez psycholożki Krystynę Doroszewicz z Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej i Ewę Stanisławiak z Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, nadawanie konkretnych imion ma większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Choć imiona żeńskie niekończące się na "a" należą w Polsce raczej do rzadkości, to z roku na rok ich popularność rośnie. Imiona żeńskie bez "a" na końcu pochodzą z innych języków, jednak w odróżnieniu od na siłę spolszczanych zagranicznych imion, te nie są efektem chwilowej mody, a wiele z nich (np. Nel czy Beatrycze) już od dawna obecnych jest w języku polskim. 

To niekończące się na "a" imię dla kobiet robi furorę. W 2022 roku nadano je już 52 razy

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się imię Noemi. Według danych z 2 sierpnia 2022 roku, które podało gov.pl, w ubiegłym roku nadano je już 52 razy. W całym 2021 roku imię Noemi otrzymało 118 dziewczynek, a rok wcześniej 114. To imię pochodzenia hebrajskiego, które wywodzi się od słowa oznaczającego "moja słodycz" lub "moja rozkosz". Mówi się, że kobiety noszące imię Noemi są uparte, cenią sobie dobrobyt, wygodę i wysoki poziom życia. 

Imię Noemi a znaki zodiaku

W sieci znaleźć można informację, że imię Noemi będzie idealne dla dziewczynek urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Byka i Panny.

Baran i Bliźnięta doskonale odnajdą się w ruchliwej i aktywnej przestrzeni numerologicznej Jedenastki imienia Noemi. Byk i Panna to znaki bardziej stonowane, ale również doskonale wiedzą, czego chcą, więc sprawdzą się w tym wypadku.
Więcej o: