Dolej 3 łyżki, wsyp jeszcze 2 i wymieszaj z płynem. Łazienka będzie lśniła czystością

Regularne czyszczenie toalety sprawi, że ty oraz twoi bliscy nie będziecie mieli kontaktu z bakteriami i drobnoustrojami. Sprawdź, jak czyścić toaletę, pozbyć się zalegającego kamienia oraz zachować ją w higienicznej czystości bez przykrych zapachów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem w czyszczeniu toalety jest wykorzystanie gotowych i dostępnych w sklepach detergentów. Okazuje się, że produkty, które wykorzystujesz w zupełnie innym celu, podczas codziennych porządków mogą przydać się również w usunięciu zacieków, osadów, kamienia, zalegających zabrudzeń, a także brzydkiego zapachu wydobywającego się z muszli klozetowej.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Połącz 4 produkty. Wykorzystaj prosty i sprawdzony sposób na czystą toaletę

Zamiast stosować specjalistyczne środki do czyszczenia toalet, wykorzystaj triki, które z powodzeniem zastosujesz również w swoim domu z uwagi na wydajność i niski koszt. Wiele z nich stosowanych jest również w hotelach, gdy trzeba użyć domowych rozwiązań. Jednym z nich jest zmieszanie 4 produktów: proszek do prania, sól, ocet oraz płyn do płukania. Połącz jedną łyżkę proszku do prania, jedną łyżkę soli i dodaj trzy łyżki octu. Dodatkowo zastosuj płyn do płukania, który sprawi, że łazienka będzie pachniała jak w hotelu. Gotowy roztwór wlej do muszli klozetowej i wyczyść z użyciem szczotki do WC.

Dlaczego właśnie te produkty? Ocet słynie ze swoich świetnych właściwości czyszczących oraz stanowi alternatywę dla silnych środków chemicznych. Proszek do prania oraz sól zmiękczą wodę. Płyn do płukania z kolei zapewni, że w łazience będzie unosił się przyjemny zapach.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z toalety? Zrób prostą mieszankę

Jeżeli zależy ci na usunięciu brzydkiego zapachu, który wydobywa się z muszli klozetowej, a przy okazji zmiękczeniu wody to wykorzystaj mieszankę, której głównym składnikiem będzie boraks. Wystarczy, że połączysz 5 łyżek produktu z 200 ml wody i dodasz kilka kropel soku z cytryny. Piękny zapach spotęguje dodanie do całości np. olejku lawendowego, herbacianego lub innego.

Napój, który ma nietypowe zastosowanie. Czyszczenie toalet jeszcze nigdy nie było tak proste

Jedynie jedna puszka popularnego napoju coca-cola wystarczy, żeby usunąć nie tylko zabrudzenia, ale przede wszystkim zalegający kamień w toalecie. Wlej zawartość do muszli klozetowej i pozostaw na ok. godzinę. Po upływie wyznaczonego czasu szczotką do WC wyczyść brzegi toalety. Na koniec spłucz wodą.

Więcej o: