Jak pozbyć się pluskiew raz na zawsze? Oto sprawdzone domowe sposoby

Pluskwy domowe to niezwykle uciążliwe owady, które żywią się krwią zwierząt oraz ludzi. W sprzyjających warunkach wystarczy miesiąc, by w pełni się rozwinęły. Jak pozbyć się pluskiew raz na zawsze? Wykorzystaj domowe sposoby

Pluskwy to niewielkie, owalne owady. Dorosłe osobniki mają płaskie ciała, nie większe od pestki jabłka. Po pożywieniu puchną i przybierają czerwony kolor. Choć nie latają, przemieszczają się bardzo szybko. Samica w ciągu swojego życia może złożyć setki jaj. Jak się ich pozbyć?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Skąd biorą się pluskwy? Wbrew pozorom nie są oznaką bałaganu

Pluskwy mogą pojawić się w naszym domu niepostrzeżenie — wraz z bagażem, na ubraniu czy w używanych meblach takich jak łóżko, czy kanapa. Niewielki i płaski kształt pozwala im skryć się w każdym zakamarku. Zazwyczaj żyją w materacach, ramach łóżek i ich wezgłowiach. Im bliżej człowieka, tym lepiej. Wbrew powszechnej opinii, nie są oznaką brudu czy zaniedbania. Przyciąga je krew, a nie zanieczyszczenia. 

Jak pozbyć się pluskiew raz na zawsze? Działaj od razu

Gdy tylko zauważysz w swoim mieszkaniu pluskwy, natychmiast zacznij działać. Zanim sięgniesz po mocną chemię lub pomoc specjalisty, możesz spróbować pozbyć się ich domowymi sposobami. Pierwszym z nich jest wykorzystanie wysokiej temperatury. Para wodna zabija pluskwy w każdym stadium, także jaja i larwy. Wykorzystaj myjkę parową, steamer lub parownicę. Nie zapomnij wyprać wszystkich tkanin i materiałów, takich jak pościele, koce, zasłony i dywaniki. Ustaw temperaturę nie niższą niż 60°C. Przez kolejny miesiąc obserwuj, czy nadal się pojawiają, gdyż inkubacja jajeczek trwa ok. 3 tygodni. Czasami może pomóc także zapach kurkumy i goździków, którego insekty nie znoszą. Pamiętaj również o regularnym i porządnym odkurzaniu — także wszelkich szpar, szczelin, materaca i ram łóżka.

Skuteczny preparat na pluskwy. Skorzystaj z pomocy specjalisty

Niestety, pluskwy bywają wyjątkowo uciążliwym insektem, którego czasami ciężko się pozbyć. Domowe sposoby mogą okazać się niewystarczające. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy fachowca, który specjalizuje się w wytępianiu robactwa. Możesz zaopatrzyć się także w sklepowy preparat, pamiętaj jednak, by bezwzględnie używać go tylko wedle zaleceń producenta, a na czas pryskania zabezpieczyć dzieci oraz zwierzęta domowe. 

Więcej o: