Wyszukiwarka grobów pomoże ci zlokalizować miejsce pochówku bliskiej osoby. To banalnie proste

Czasami zdarza się, że z różnych przyczyn nie znamy dokładnego miejsca pochówku bliskiej nam osoby. Mimo to, wraz z nadejściem 1 listopada, chcielibyśmy dotrzeć na jej grób. Co zrobić w takim przypadku? Z pomocą przyjdzie wyszukiwarka grobów.

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych sprawia, że kierujemy się w stronę cmentarzy, by uporządkować groby bliskich, a następnie ich powspominać i pielęgnować pamięć o nich. Niestety, nie zawsze możemy je znaleźć. Z pomocą przyjdzie nam internet.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Opuszczony cmentarz w Otwocku. Przyjeżdżają tu Żydzi z całego świata

Ogólnopolska wyszukiwarka grobów. Skorzystaj z jej, gdy nie znasz dokładnego miejsca pochówku

Jeśli nie wiesz, gdzie dokładnie została pochowana bliska ci osoba, skorzystaj z ogólnopolskich wyszukiwarek grobów. Znajdziesz w nich większość cmentarzy. Choć nie są niezawodne, ich baza jest ciągle aktualizowana i rozszerzana o kolejne nekropolie.

  • Grobonet.com posiada dane z niemal 1400 cmentarzy. Po wejściu na stronę wystarczy, że wpiszesz imię i nazwisko osoby zmarłej, a następnie wybierzesz miasto i województwo.
  • Mogily.pl to sprawdzona internetowa baza osób pochowanych na cmentarzach w Polsce. Możesz skorzystać z wyszukiwarki, bądź wybrać interesujący cię obszar na mapie. Po prawej stronie znajdziesz konkretne nekropolie.
  • Webcmentarz.pl wymaga trochę konkretniejszych danych — poza imieniem i nazwiskiem należy podać także datę śmierci osoby, której grobu poszukujemy. Możesz wybrać konkretną nekropolię, lub zaznaczyć opcję "wszystkie cmentarze". W jego bazie znajdziemy ponad 15 milionów wpisów.

Lokalne wyszukiwarki grobów są dokładniejsze, jednak nie każde miasto je posiada

Jeśli znasz zbliżone miejsce pochówku poszukiwanego zmarłego, możesz skorzystać z wyszukiwarek lokalnych. Są zdecydowanie dokładniejsze, jednak miej na uwadze, że nie każda miejscowość takową posiada. Wystarczy, że w internet wrzucisz hasło: "miasto wyszukiwarka grobów" i powinieneś znaleźć interesujący cię wynik. Na jakich stronach możesz szukać informacji?

Więcej o: