Wrzuć do prania kilka sztuk i zapomnij o prasowaniu! Ten produkt wygładza ubrania i nic nie kosztuje

Jak uniknąć konieczności prasowania? Istnieją na to sposoby, które nic nie kosztują! Ta propozycja być może sprawi, że pranie będzie proste jak drut, od razu po wyjęciu z pralki. Dzięki temu nie włączysz żelazka i zaoszczędzisz pieniądze.

Kiedy upierzesz pranie, zazwyczaj pozostaje do zrobienia jeszcze jedna czynność. Prasowanie, o którym mowa, często trwa nawet więcej niż godzinę i jest mozolną, nudną pracą. Okazuje się, że można tego uniknąć! Znamy też trik na suszenie butów w pralce. Dzięki niemu unikniesz nieprzyjemnego stukania, spowodowanego obijaniem się butów o ściany bębna.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Proste ubrania po praniu. Jak uniknąć prasowania, nie wydając ani grosza?

Pierwszy sposób polega na wrzuceniu do pralki kilku kostek lodu. Taki zabieg sprawi, że materiały mimowolnie mogą się rozprostować, a wszelkie zagięcia po praniu będą niemal całkowicie niewidoczne! Podczas prasowania, korzystamy z pary wodnej, która "wygładza" materiał. Taka sama wydzieli się podczas prania, kiedy zimne kostki lodu spotkają się z ciepłą wodą w pralce

Co zrobić, aby wysuszyć byty w pralce? Z pomocą przychodzą sznurówki

Oprócz tego, jak wyprasować ubrania już podczas prania, warto poznać jeszcze jeden trik, który dotyczy używania pralki. Każdy z nas ma w domu buty, których bardzo nie chce prać ręcznie. Okazuje się, że pralka to idealne miejsce, aby nie tylko je wybrać, ale i wysuszyć. Klasyczne sneakersy, które posiadają szyte (nieklejone) elementy materiału, można śmiało wrzucić do pralki. Niestety, takie buty obijające się o bęben mogą bardzo hałasować. Znamy prosty trik, jak tego uniknąć. Wystarczy, że zwiążesz ze sobą sznurówki prawego i lewego buta. Buty przestaną migrować po całym bębnie i wyschną błyskawicznie! 

Więcej o: