Nasmaruj ramy okienne octem. To banalny i niezawodny sposób na pozbycie się uciążliwego problemu

Wiosną, latem, ale i wczesną jesienią chętnie uchylamy okna. Świeże powietrze sprawia, że w domu nie zatrzymują się rozmaite, nieprzyjemne zapachy, a alergicy nie muszą się już tak martwić o swoje problemy ze zdrowiem. Niestety, kiedy okna są uchylone, narażamy się też na obecność rozmaitych owadów. Znamy sposób, jak tego uniknąć.

Uchylanie okien jest praktyczne i bardzo potrzebne. Niestety, niektóre owady tylko czają się, aby przemknąć między okiennicami i znaleźć się w pomieszczeniu. Obecność insektów nie jest pożądana, zwłaszcza jeśli to komary, pająki, czy muszki owocówki. Wiemy, jak skutecznie się ich pozbyć.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Jak pozbyć się owadów z domu? Te pojawiają się jesienią i zimą

Owady mogą pojawiać się w domach nie tylko wtedy, kiedy za oknem jest bardzo ciepło. Niektóre zimują w ciepłych pomieszczeniach i bardzo trudno się ich pozbyć. Należą do nich m.in. osy, pająki, muchy, złotooki, ścigi dębowe wtyki amerykańskie, biedronki azjatyckie. Zdarza się, że jesienią wpadną też muszki owocówki, a nawet komary, które nie zdążyły na dobre spłoszyć się przed zimnem.

Klaudia El Dursi Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" w modnym komplecie. "Przepiękny"

Przetrzyj okna octem. Prosty sposób na pozbycie się szkodników

Szkodniki, które przedostają się przez okiennice są "uczulone" na niektóre zapachy. Bardzo nie lubią, kiedy duszący i ostry zapach octu znajduje się w ich otoczeniu. To m.in. dlatego po pojawieniu się moli kuchennych warto przesmarować szafkę octem, lub natrzeć nim... okiennice, kiedy owady przedostają się do środka. Jak to zrobić? Wymieszaj kwas z wodą w proporcjach 50/50, a następnie przelej środek do butelki z rozpylaczem. Następne, rozpyl powstałą miksturę na okiennicach i przetrzyj szmatką. W ten sposób nie tylko odstraszysz owady, ale i wyczyścisz białe okiennice, które pod wpływem octu mogą odzyskać swój biały kolor. 

Alternatywą dla octu jest również cebula. Przetarcie skrzydeł okiennych cebulą może odstraszyć owady, chociaż może się zdarzyć, że będzie uciążliwym doznaniem zapachowym dla domowników. Możesz delikatnie przytłumić ten zapach zapalając zapachowe świeczki w mieszkaniu.

okna Jak ustawić tryb zimowy w oknach? Zapłać mniej za ogrzewanie

Więcej o: