Włóż gąbki do szuflady od pralki i polej tym produktem. Ciesz się zaskakującym efektem!

Jeśli po wyjęciu z pralki twoje pranie jest niedoprane oraz nieprzyjemnie pachnie, to znak, że przegapiłaś moment czyszczenia urządzenia i należy zrobić to jak najszybciej. Nie zapomnij o szufladzie na detergenty. Dzięki temu trikowi szybko pozbędziesz się z niej resztek proszku oraz pleśni.

W trakcie czyszczenia pralki nie należy zapominać o szufladzie na detergenty. Gromadzą się w niej resztki płynu do płukania oraz proszku, a panująca wilgoć jest doskonałą pożywką nawet dla pleśni. Brudna szuflada sprawi, że twoje pranie będzie nieprzyjemnie pachnieć a urządzenie może ulec zepsuciu. Jak ją wyczyścić w prosty sposób?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Myjąc pralkę, często zapominamy o szufladzie. To błąd, który może przyczynić się do jej uszkodzenia

Czyszcząc pralkę, nie można zapomnieć o szufladzie na detergenty. To do niej wsypujesz proszek lub wlewasz płyn, a ich resztki mogą przyczynić się uszkodzenia urządzenia czy niedopierania prania. Co więcej, w szufladzie panuje duża wilgotność, także bez regularnego czyszczenia, prędzej czy później pojawi się pleśń. Na szczęście pozbędziesz się jej z pomocą domowych sposobów.

Jak usunąć pleśń z szuflady pralki? Z pomocą przyjdzie produkt z kuchni

Pleśń jest nie tylko niebezpieczna dla naszego zdrowia, ale rozwijając się w pralce, może sprawić, że urządzenie przestanie spełniać swoją funkcję. Gdy pojawi się w szufladzie, użyj prostego triku, który pomoże się jej pozbyć. Obejdzie się bez szorowania! Będziesz potrzebować jedynie zmywaków kuchennych (gąbek) oraz octu. Jak ich użyć?

  1. Gąbki włóż do przegródek w szufladzie.
  2. Obficie polej je octem.
  3. Zamknij szufladę i odczekaj 10 minut.
  4. Po tym czasie wyjmij szufladę, wyciągnij gąbki i przemyj element pod bieżącą wodą.

Pleśń zniknie. Ocet ma działanie bakterio- i wirusobójcze, dlatego doskonale sobie z nią poradzi. Pamiętaj jednak, że szufladę należy myć regularnie! 

Jak wyczyścić pojemnik na płyn do płukania? Użyj sody oczyszczonej

Szufladę możesz umyć także w roztworze wody z sodą oczyszczoną. Nalej do miski ciepłej wody, rozpuść w niej sodę (150 g), a następnie włóż szufladę na około pół godziny. Na koniec dokładnie umyj gąbką. Soda powinna zmiękczyć zabrudzenia, także zejdą bez problemu.

Więcej o: