5 rzeczy, których ekspert nigdy nie zrobi podczas prania w domu

Inżynier ds. testów CR Rich Handel podzielił się cennymi radami dotyczącymi prania. Ekspert szczerze odradza na przykład używanie płynów zmiękczających do tkanin. Czego jeszcze nie powinniśmy robić?

Problemy z praniem

Każdemu zdarzyło się choć raz wrzucić czerwoną skarpetkę do białego prania. Oczywiście zafarbowała wszystko na różowo. Każdemu też z pewnością nie raz i nie dwa zdarzyło się wyjąć pranie z pralki, na którym wciąż były plamy. Okazuje się, że wiele problemów z praniem wynika z naszej niewiedzy. O ile wrzucenie przypadkowej czerwonej skarpetki jest niedopatrzeniem, o tyle jest szereg rzeczy, o których naprawdę nie mamy pojęcia. Bo nikt o tym nie mówi.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Ekspert radzi

Ekspert Rich Handel, który na co dzień pracuje jako inżynier i o pralkach wie wszystko, podzielił się cennymi radami dotyczącymi prania. Na TikToku @consumerreports tłumaczy:

  1. Nigdy nie używaj płynów do zmiękczania. To marnowanie pieniędzy. Poza tym jeśli masz wrażliwą skórę, mogą cię uczulać. Dodatkowo ręczniki z czasem tracą miękkość przez płyny do zmiękczania.
  2. Nigdy nie rób prania w wannie. Możesz mieć ten sam rezultat w swojej pralce. Jeśli chcesz wyprać delikatne tkaniny, które mają oznaczenie „nie prać w pralce", wybierz odpowiedni program do prania ręcznego.
  3. Nigdy nie używaj za dużo detergentów. Detergenty mają skoncentrowaną formułę. Wszystko jedno ile produktu użyjemy, efekt będzie ten sam. Lepiej więc oszczędzać pieniądze i nie używać go za dużo.

  4. Nigdy nie wkładaj poplamionych ubrań do pralki. Chodzi o duże zabrudzenia, na przykład ketchup na koszulce. Przykładowe resztki ketchup powinny być zebrane. W innym wypadku nigdy nie wiemy, że resztki nie wnikną głębiej w strukturę tkaniny i czy nie zabrudzą innych ubrań.
  5. Nigdy nie przepełniaj pralki czy suszarki. Produkty, detergenty muszą krążyć po pralce. Musimy zapewnić odpowiednią cyrkulację w urządzeniu. Gdy załadujemy za dużo prania do bębna, pranie nie upierze się dobrze.
Więcej o: