Wystarczy ten domowy nawóz, żeby storczyk uginał się od kwiatów! Błyskawicznie odżywia rośliny

Jak dbać o storczyki? Te rośliny potrzebują szczególnej pielęgnacji. Kiedy poznamy tajniki uprawy orchidei, może się okazać, że wcale nie jest to trudne! Wystarczy domowy nawóz, który jest niezawodny. Dzięki niemu storczyk będzie odżywiony i aż ugnie się od kwiatów!

Storczyki na tle niemal wszystkich kwiatów doniczkowych, wyróżniają się niezwykle delikatnym i efektownym wyglądem. Chętnie wybieramy je na prezent dla bliskiej osoby, ale zdarza się, że wśród obdarowywanych, rodzi się obawa czy sprostają pielęgnacji tych kwiatów. Wymagają one bowiem szczególnej opieki, kiedy jednak poznamy sekret dbania o te rośliny, zachwycą nas swoim wyglądem.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek dostała prezent od Stanisława. Zaprojektował jej marynarkę w kwiaty

Nawóz do storczyków. Domowy sposób na piękne i zdrowe kwiaty doniczkowe

Pierwiastki, które są niezbędne do życia storczykom to m.in. fosfor, krzem, magnez, potas i żelazo. Te wszystkie elementy zawiera woda ryżowa, która działa wyjątkowo na te piękne rośliny. Z jej pomocą możesz stworzyć praktyczny nawóz, który nie tylko odżywi orchidee, ale i sprawi, że kwiatostan znacznie się zagęści. Nawóz z wody ryżowej wykonasz bardzo szybko z użyciem jednego produktu.

Nawóz z wodą ryżową odżywi orchidee. Jak prawidłowo dbać o storczyki?

Wodę ryżową można kupić w sklepie, ale o wiele taniej jest wykonać ją w domu. Powstaje ona np. jako produkt uboczny, podczas płukania ryżu przed zrobieniem sushi. Jeśli jednak chcemy pozyskać ją całkowicie świadomie, musimy około 10 g ryżu zalać litrem gorącej wody i zostawić na godzinę. Po tym czasie ryż trzeba dokładnie odsączyć, a pozostałą wodę zostawić do ostygnięcia. Teraz można przelać powstały płyn do butelki i podlać rośliny.

Sugerujemy, aby stosować wodę ryżową co czwarte podlewanie, dla lepszego efektu. Co ciekawe, woda ryżowa ma również zastosowanie w pielęgnacji skóry. Jest idealna na odżywienie skóry twarzy, szyi, czy dekoltu. Zawiera wiele minerałów, które działają kojąco i wygładzająco.

Więcej o: