Jak wyczyścić mikrofalę? Włóż do niej produkt, który masz w lodówce. Genialny trik za grosze

Mikrofala to sprzęt, z którego korzystamy prawie codziennie. Jest niezwykle przydatna i pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu w kuchni. Niestety jej czyszczenie nie zawsze jest łatwe. Zwłaszcza jeśli nie robimy tego regularnie. Podpowiadamy, jak wyczyścić mikrofalę domowym sposobem za grosze.

Jak wyczyścić mikrofalę? Jeśli często z niej korzystasz, najlepiej robić te regularnie. Tylko wtedy bez problemu usuniesz z niej tłuszcz i resztki jedzenia. Czasami każdemu zdarza się jednak o tym zapominać. W końcu sprzęt zaczyna się kleić, ma wiele plam i może nawet wydzielać nieprzyjemny zapach. Co robić w takiej sytuacji? Wykorzystaj produkt, który masz już w kuchni! 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Jak wyczyścić mikrofalę? Daj szansę cytrynie 

Okazuje się, że cytryna pomaga w dokładnym wyczyszczeniu mikrofali. Już nie musisz kupować drogich specyfików, żeby cieszyć się błyszczącym sprzętem. Wystarczy specjalna mieszanka za grosze. Po prostu połącz wodą i sok z cytryny. Jeśli masz w lodówce już wyciśniętą cząstkę, którą chciałaś wyrzucić, nie marnuj jej. Ją także możesz dodać do wody.  

Roztwór umieść w miseczce i włóż ją do mikrofali. Ustaw urządzenie na najwyższą moc i ok. 3-4 minuty. W niektórych przypadkach mieszanka będzie potrzebować więcej czasu. Para wodna tworząca się podczas podgrzewania roztworu rozpuści zalegający tłuszcz. Na koniec wystarczy już tylko przetrzeć wnętrze mikrofali czystą ściereczką i gotowe!  

Domowy sposób na czystą mikrofalówkę. Wypróbuj trik za 2 zł 

Jak wyczyścić mikrofalę tanio i skutecznie? Oprócz cytryny możesz wykorzystać także produkt, który każdy z nas ma w domu – ocet. Zawsze warto mieć jego zapas w kuchennej szafce, ponieważ nadaje się nie tylko do gotowania, ale także do domowych środków czystości.  

Podobnie jak w triku z cytryną, wystarczy połączyć produkt z wodą. Weź miskę i nalej do niej 500 ml płynu i 2 łyżki stołowe octu. Włóż mieszankę do mikrofali i gotuj ją w kuchence na pełnej mocy przez 5 minut. Ostrożnie otwórz drzwiczki i wyjmij miskę. Przy pomocy ściereczki lub gąbki wytrzyj wnętrze mikrofalówki.

Więcej o: