Wystarczy połówka ziemniaka, by twoja cera była gładka i promienna. Wesprzyj codzienną pielęgnację

Ziemniak to wyjątkowo smaczne i popularne w kuchni polskiej warzywo. Do tego jest niedrogi i łatwodostępny. Okazuje się, że znajduje zastosowanie także w pielęgnacji i dobroczynnie działa na cerę. W jaki sposób go użyć?

W kuchni możemy przyrządzić je na wiele sposobów. Co więcej, wykorzystamy go także w czyszczeniu luster, szyb, a nawet... w pielęgnacji. Nie tylko nadadzą się jako wcierka do włosów, ale także pomoże zachować nam zdrową, promienną cerę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie wiesz jak poradzić sobie ze zbitą żarówką w lampce? Potrzebujesz jedynie ziemniaka

Choć była jeszcze młoda, jej piosenki znała już cała Polska. Zginęła na oczach Ireny Santor Jej piosenki znała cała Polska. Zginęła na oczach Ireny Santor

Trzy sposoby na wykorzystanie ziemniaka w pielęgnacji skóry twarzy

Ziemniaki sprawdzą się jako uzupełnienie twojej pielęgnacji — oczywiście jeśli nie jesteś na nie uczulona. Możesz użyć ich na trzy sposoby:

  1. Obierz ziemniaka, dokładnie go umyj i przekrój na pół. Buzię oczyść, wysusz i przetrzyj połówką ziemniaka. Zmyj letnią wodą po kilkunastu minutach.
  2. Jeśli nie chcesz wcierać warzywa w twarz, wyciśnij z niego sok, zmocz nim wacik i dokładnie rozprowadź na buzi.
  3. Możesz również wykonać maseczkę. W tym celu obierz i zetrzyj na tarce jednego ziemniaka, dodaj do niego łyżkę soku z cytryny, a następnie nanieś na buzię, omijając okolice oczu oraz ust. Zmyj po 15 minutach letnią wodą i wklep ulubiony krem. Pamiętaj, by maseczkę stosować jedynie przed snem, gdyż cytryna w połączeniu ze światłem słonecznym może spowodować przebarwienia.

Dobroczynne działanie ziemniaka. Wystarczy połowa, by twoja cera była rozjaśniona i gładka

Surowy ziemniak zawiera witaminę C, potas, miedź i siarkę. Ponadto ma właściwości antyoksydacyjne. Regularne stosowanie na twarz sprawi, że buzia będzie nawilżona, zregenerowana, gładka i rozjaśniona, a zmarszczki, przebarwienia i opuchnięcia pod oczami staną się mniej widoczne. 

Więcej o: