Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wystarczą 4 łyżeczki tego produktu, a będą lśnić jak nowe

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Nawet najpiękniejsze meble będą wyglądały nieestetycznie, gdy nie będziemy ich regularnie myć. Częste użytkowanie kuchni, gotowanie i smażenie szybko sprawi, że pojawią się na nich tłuste, trudne do usunięcia plamy. Wtedy warto sięgnąć po domowe sposoby.

Tłuste i lepiące się szafki to częsty problem, który występuje w kuchni. Usunięcie lepkiego brudu bywa problematyczne, zwłaszcza gdy nie robimy tego regularnie. Na szczęście istnieją skuteczne i sprawdzone sposoby z użyciem naturalnych środków, które pomogą nam poradzić sobie z tego typu plamami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trzy praktyczne myki z użyciem sody oczyszczonej. Sprawdź, do czego może Ci się przydać!

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj ocet

Aby uniknąć trudnych do usunięcia plam, należy regularnie przemywać szafki i inne narażone na brud powierzchnie. Jeśli jednak z jakichś przyczyn doprowadzimy do sytuacji, że tłuste plamy staną się trudne do usunięcia, warto sięgnąć po domowe sposoby. Najskuteczniejszym i najpopularniejszym z nich jest wykorzystanie białego octu. Wymieszaj go w proporcjach 50:50 z gorącą wodą, przelej do butelki ze spryskiwaczem i obficie rozpyl nad zabrudzoną powierzchnią. Następnie pozostaw na kilka minut, a na koniec przemyj ściereczką zamoczoną w czystej, ciepłej wodzie.

Czym myć szafki kuchenne z tłuszczu? Z pomocą przyjdzie płyn do mycia naczyń

Kolejnym środkiem, który jest niezwykle skuteczny w walce z tłustymi plamami, jest płyn do mycia naczyń. Dodaj kilka kropel do miski z ciepłą wodą, następnie zanurz w niej gąbkę, dobrze wyciśnij, a na koniec wyszoruj nią brudne powierzchnie. 

Jak usunąć tłuste plamy z szafek kuchennych? Zrób niezawodną mieszankę z sodą oczyszczoną

Trzecim sposobem jest wykorzystanie sody oczyszczonej. Wystarczy, że 4 łyżeczki produktu rozpuścisz w litrze wody, a następnie przy użyciu miękkiej szmatki lub gąbki, rozprowadzisz mieszankę na brudnych miejscach. Pozostaw ją na kilka minut, a na koniec obficie spłucz ciepłą wodą. Twoje szafki będą lśnić.

Więcej o: