Wsyp łyżeczkę cukru do szamponu, a nie pożałujesz. Twoje włosy przejdą ogromną metamorfozę!

Jak odżywić włosy domowymi sposobami? Ta metoda sprawi, że pasma będą długie, gęste i lśniące. Wystarczy, że dodasz łyżkę cukru do szamponu, z którego korzystasz na co dzień. Wyjaśniamy, jak odpowiednio zastosować ten produkt, aby uzyskać efekt "wow".

Sekretem w pielęgnacji włosów jest przede wszystkim dbanie o skórę głowy. Jeśli stosujemy odpowiednie, często bardzo proste zabiegi, nasze pasma stają się jeszcze piękniejsze! Prostym sposobem jest użycie cukru, który w codziennej pielęgnacji może zdziałać cuda.

Więcej podobnych artykułów na temat urody znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

Działa jak botoks na włosy, a to tylko cukier! Jak go stosować?

Włosy odżywia się od cebulek i to właśnie od nich trzeba zacząć pielęgnację. Cukier dodany do szamponu sprawi, że masując skórę głowy o wiele bardziej ją pobudzimy. Wykonamy swego rodzaju peeling, który zadziała na cebulki odżywczo i pobudzi je do wzrostu. Cukier na włosy działa również nawilżająco. Odżywione pasma po regularnym stosowaniu cukru przy myciu, mogą wyglądać niemal tak dobrze, jak te, na które nałożono botoks. Wystarczy stosować tę metodę co drugie mycie.

Domowa pielęgnacja włosów z użyciem cukru, ale i soli!

Nie tylko cukier może być świetnym składnikiem peelingu. Idealna jest też sól, a w szczególności gruboziarnista sól morska. Działa nie tylko na włosy, ale może być składnikiem świetnych peelingów na twarz, czy np. nogi. Redukuje cellulit, odżywia i wygładza skórę. Niestety, w przeciwieństwie do cukru, peelingi z soli nie są aż tak przyjemne. Mogą być znacznie bardziej wyczuwalne, a w dodatku nie powinny być stosowane przez osoby, o skórze bardzo wrażliwej na podrażnienia. Wszelkie zewnętrzne urazy dyskwalifikują do stosowania słonych peelingów.

Co zrobić, aby włosy rosły długie i piękne? Zawsze zaczynaj od skóry głowy

Skóra głowy to miejsce, które ma szczególne znaczenie w pielęgnacji włosów. Jak wspomnieliśmy wyżej, znajduje się tutaj cebulki, które warto pobudzać do wzrostu, regularnie je masując, ale to nie wszystko. Jeśli na głowie pojawia się łupież, albo włosy nadmiernie się wysuszają, to właśnie zauważysz to najczęściej przy skórze. Myjąc włosy, często nie przykładamy takiej uwagi do tego, aby to właśnie trzon naszych włosów myć najmocniej i najdokładniej. Pamiętaj, aby skóry głowy nadmiernie nie przesuszać suszarką. Lepiej nałożyć na włosy maskę, spłukać i pozostawić do wyschnięcia. Ważnym trikiem, który warto stosować w codziennej pielęgnacji włosów jest sposób ich mycia. Eksperci radzą, aby głowa była odchylona nie do przodu, a do tyłu, aby cebulki były bardziej ukrwione.

Więcej o: