Dni wolne od pracy listopad 2022. Dobrze rozplanuj urlop, a czekają cię dwa długie weekendy

Czy 1 listopada jest wolny od szkoły i pracy? Coraz więcej zapytań o dni wolne w nadchodzącym miesiącu pojawia się w sieci. Mamy zatem dobrą wiadomość, gdyż odpowiednie rozplanowanie urlopu w listopadzie, pozwoli nam zyskać aż dwa długie weekendy.

Jak co roku w listopadzie, są aż dwie szanse na dłuższy urlop w pracy oraz wolne w szkole. W jakie dni przypadają święta w 2022 roku? Podpowiadamy, jak można zyskać dodatkowy długi weekend. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Planujesz wyjazd? Podpowiemy, jak zapakować kosmetyki

Czy 31 października jest wolny? Część osób liczy na dłuższy weekend 

Początek listopada dla wielu osób oznacza często długie trasy. Polacy tłumnie wyruszają bowiem na cmentarze, aby odwiedzić groby bliskich, a w tym celu niektórzy muszą udać się w rodzinne strony. Dodatkowy dzień wolnego z pewnością taką podróż by ułatwił, jednak 31 października nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Natomiast w związku z tym, że w 2022 roku dzień ten wypada w poniedziałek, to decydując się na jeden dzień urlopu w pracy, możemy zyskać długi weekend — od 29 października do 1 listopada. 

Po Wszystkich Świętych obchodzimy Dzień Zaduszny. Czy 2 listopada jest wolny od pracy? 

Część osób zastanawia się również, czy na dzień wolny w szkole i w pracy może liczyć 2 listopada. Są to bowiem Zaduszki, w które podobnie jak we Wszystkich Świętych, wierni odwiedzają cmentarze. Święto Zmarłych jednak podobnie jak 31 października, jest zwykłym dniem roboczym

Czy 11 listopada jest wolny? Kolejna okazja, aby przedłużyć urlop 

W listopadzie Polaków czeka natomiast jeszcze jeden dzień ustawowo wolny od pracy, a mianowicie Święto Niepodległości przypadające na 11. W tym roku święto narodowe przypada w piątek, a więc osoby, które zdecydowały się na urlop 31 października, zyskają drugi długi weekend

Dni wolne za święto w sobotę 2022. Jak można je odebrać? 

W Polsce obecnie jest wyznaczonych 13 dni ustawowo wolnych od pracy. W przypadku, gdy wypadają one w sobotę, pracodawca musi nam wyznaczyć za nie dodatkowy dzień wolny w innym terminie. Zasada ta nie dotyczy świąt przypadających w niedzielę.

Więcej o: