Tamara Gonzalez Perea szuka asystentki. Znane są wymagania. "Dbanie o porządek garderoby"

Była blogerka modowa, obecnie przedstawiająca się jako "terapuetka ustawień systemowych" Tamara Gonzalez Perea poszukuje asytentki. Zamieściła ofertę pracy i listę wymagań, których oczekuje od potencjalnej kandydatki. Co z wysokością wynagrodzenia i rodzajem umowy?
Zobacz wideo Zobacz wideo: O odejściu z TVP i nie tylko! Tamara Gonzalez Perea w programie Plotkersi

Brak informacji dotyczących wynagrodzenia, rodzaju umowy czy wymiaru godzin pracy to niestety wciąż w Polsce norma, jeśli chodzi o oferty zatrudnienia. Od tego rodzaju praktyki, jak się okazuje, nie odbiega także popularna influencerka Tamara Gonzalez Perea. Przypomnijmy, że celebrytka zyskała dużą "popularność" szczególnie w ostatnim czasie - za sprawą m.in. swojego występu w programie Elżbiety Jaworowicz "Sprawa dla reportera", gdzie w prezentowała "metodę leczenia dźwiękiem" w zderzeniu z wcześniej przedstawioną historią kobiety, która zmaga się z ciężkimi skutkami udaru mózgu. 

'Sprawa dla reportera' zaczyna przypominać 'Trudne sprawy'? Tak uważa jedna z ekspertek"Sprawa dla reportera" niczym "Trudne sprawy"? Jaworowicz: Nikt mi niczego nie narzuca

Była blogerka modowa wystąpiła na scenie, wygrywała losową melodię na instrumencie i wydawała z siebie przedłużone dźwięki. Warto również zaznaczyć, że o Tamarze Perei Gonzalez było głośno również z z tego powodu, że w ofercie jej sklepu można było m.in. znaleźć czaszki "zapobiegające nowotworom". Internauci nie pozostawili na celebrytce suchej nitki - promowanie paramedycyny w wykonaniu influencerki wciąż jest ostro krytykowane.

Tamara Gonzalez Perea szuka asystentki. Wśród obowiązków m.in. "organizacja garderoby"

Teraz, była blogerka modowa - obecnie samozwańczo określająca się jako "terapeutka ustawień systemowych" - poszukuje asystentki. Ogłoszenie o rekrutacji na stanowisko zamieściła w relacji na InstaStory. Czego dowiedzieć się można z zamieszczonej oferty? Influencerka poszukuje pracownika, który miałby  zająć się pomocą w organizacji jej życia. Lista obowiązków nowozatrudnionego kandydata jest dość obszerna:

  • Odbieranie/przygotowywanie paczek do wysyłki
  • Kontakt z kurierami, firmami kurierskimi czy urzędem celnym
  • Koordynacja obiegu faktur
  • Dbanie o zaopatrzenie w materiały spożywcze biurowe, chemiczne (czyli zapewne chodzi o zwykłe zakupy do domu/biura Tamary, ale spójrzcie, jak pięknie to brzmi, jak napisze się więcej słów!)
  • Zajmowanie się codziennymi drobnymi zadaniami domowymi (tu zero doprecyzowania, nie wiadomo, czy chodzi o odkurzenie mieszkania, ugotowanie obiadu, czy wyniesienie śmieci)
  • Pomoc w opiece nad kotami szczególnie podczas wyjazdów lub dłuższej nieobecności (w 2020 roku były to trzy zwierzęta)
  • Organizacja garderoby, dbanie o jej porządek

Tamara Gonzalez Perea szuka asystentkiTamara Gonzalez Perea szuka asystentki www.instagram.com/tamaragonzalezperea/screenshot

Wiadomo też, że Tamara wymaga, aby kandydat na stanowisko mieszkał w Warszawie.

Brak jawności wynagrodzeń w ofertach pracy

Należy podkreślić, że kwestia niepodawania chociażby widełek płacowych oraz rodzaju umowy w ofercie pracy to kwestia wciąż w dużej mierze nieuregulowana. Ujawnienie tych, z perspektywy kandydata, kluczowych informacji wciąż tak naprawdę zależy jedynie od dobrej woli pracodawcy.  

Tamara Gonzalez PereaTamara Gonzalez Perea chce się pozbyć złych mocy i koszmarów. Odprawiła rytuał

Przejrzystość płac była sprawą kilkukrotnie poruszaną na przestrzeni lat we wnioskach kierowanych do Sejmu, jednak do tej pory nic się w tej materii nie zmieniło. A powinno - ponieważ według badań Hays Poland aż 76 procent respondentów wolałaby znać wysokość wynagrodzenia przed wysłaniem swojego CV i aplikacją na dane stanowisko.

Dlaczego pracodawcy tak powszechnie nie podają widełek płacowych w ofertach rekrutacyjnych? Powodów jest wiele, ale wśród tych najważniejszych wskazuje się m.in. chęć ukrywania nierówności finansowych w firmach - co nadal jest częstym i bardzo smutnym standardem. Ponadto w Polsce wciąż rozmowa o pieniądzach traktowana jest w kategoriach tabu, co z kolei jest jeszcze spuścizną kulturową po poprzednim systemie. 

Źródła: Instagram

Więcej o: