Jak prać ręczniki, aby zachowały miękkość? Zamiast płynu wlej do komory pół szklanki tej mikstury

Jak prać ręczniki, aby były puszyste i miękkie? To dylemat, z którym boryka się niejedna pani domu. Zdradzamy więc banalnie prosty trik, dzięki któremu problem ten nie będzie więcej spędzał ci snu z powiek.

Ręczniki stają się szorstkie, a dotychczas stosowane detergenty nie przywróciły im miękkości? Znamy domowy sposób, który może rozwiązać ten problem. Potrzebne do niego są jedynie dwa składniki. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Pamiętaj, aby dodać do prania tę miksturę

Chcąc przywrócić ręcznikom puszystość i miękkość warto zrezygnować z proszku do prania i zastąpić go płynem lub żelem. Co więcej, nie należy dodawać płynów zmiękczających, gdyż mogą one przynieść skutek odwrotny do zamierzanego, oblepiając włókna. Zdecydowanie lepiej w tej roli poradzi sobie... soda oczyszczona. Wystarczy, że trzy łyżki rozpuścimy w połowie szklanki wody i wlejemy do szuflady pralki. Taka mikstura sprawi, że ręczniki znów będą miłe w dotyku. 

Jak wybielić ręczniki? Domowy trik, który warto znać

W przypadku białych ręczników przed praniem warto je wcześniej przez noc wymoczyć. Wówczas efekt będzie jeszcze bardziej widoczny. Poza miękkością przywrócimy tkaninie także śnieżnobiały kolor. Należy przygotować 11 litrów wody, 2 szklanki proszku do prania, 2 łyżki sody oczyszczonej i 2 łyżki oleju słonecznikowego. Całość razem chwilę gotujemy, a następnie zalewamy mieszanką ręczniki i zostawiamy na noc. Rano pierzemy natomiast z wykorzystaniem powyższego sposobu.

W ilu stopniach prać ręczniki? Nie zapominaj o odpowiedniej temperaturze

Zbyt wysoka temperatura również może prowadzić do tego, że ręczniki z każdym praniem będą stawały się coraz bardziej szorstkie. Najlepiej stosować się do zaleceń producenta, które znajdują się na metce. Jeśli ją zaś obcięliśmy, to warto ustawiać program na 40 lub maksymalnie 60 stopni

Więcej o: