Karierę zaczynała "bez spadku, kontaktów i kapitału na start". Teraz jest jedną z najbogatszych Polek

Ewa Chodakowska jest nie tylko jedną z najpopularniejszych trenerek, ale jak się okazuje według najnowszego rankingu magazynu "Wprost" także jedną z najbogatszych Polek. Jak podkreślają autorzy zestawienia, to właśnie determinacja i ciężka praca, doprowadziły 40-latkę do tego miejsca.

Gdy przyjechała do Warszawy, miała ze sobą oszczędności jedynie na kilka miesięcy, ale za to pełną głowę pomysłów i marzeń. Ciężka praca i determinacja pozwoliły jej osiągnąć sukces. Z pewnością dobrym tego przykładem jest, chociażby najnowsza lista najbogatszych Polek w 2022 roku magazynu "Wprost". Chodakowska zajęła na niej bowiem 31. miejsce. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Chodakowska zachęca do samobadania piersi. "Nagrałam filmik, możesz to przejść ze mną"

Początki kariery Ewy Chodakowskiej. Wszystko zaczęło się od profilu na Facebooku

Jak czytamy na stronie blog.beactivetv.pl Ewa Chodakowska zaczynała pracę jako kelnerka, sprzątaczka czy niania. Po ukończeniu liceum postanowiła wyjechać z rodzinnego Sanoka do stolicy, gdzie rozpoczęła studia. Makroekonomia i stosunki międzynarodowe nie okazały się jednak strzałem w dziesiątkę, więc postanowiła podążać za marzeniami. Jako 20-latka wyjechała do Anglii, a następnie wyruszyła do Grecji. 

Z Grecją była związana od zawsze, gdyż jej ojciec i dwie siostry mieszkali tam kilka lat. Później poznała zaś Lefterisa Kavoukisa, z którym obecnie jest w związku małżeńskim. Dorywczą pracę zamieniła na Pilates Academy Athens oraz IAFA College Athens. Sportową pasją zaczęła dzielić się też na Facebooku. Utworzyła profil, na który wrzucała opracowane przez siebie zestawy ćwiczeń oraz porady dotyczące zdrowego stylu życia. Po roku fanpage zrzeszał już około 5 tysięcy osób. W końcu postanowiła spróbować sił także na rodzimym rynku, więc wróciła do Polski. 

"W biznesie zaczynała od zera." Teraz jest jedną z najbogatszych Polek

W Polsce Chodakowska nie miała żadnych znajomości, kontaktów, a więc początki nie należały do najłatwiejszych. Zaczęła zatem od prowadzenia treningów zarówno grupowych, jak i personalnych. Dopiero po 6 miesiącach postanowiła zaryzykować i skontaktowała się z SHAPE. Ta współpraca okazała się początkiem jej wielkiej kariery. Wydawała płyty ze słynnymi już ćwiczeniami tj. Skalpel, Killer i Turbo spalanie. Z czasem stała się nie tylko "trenerką wszystkich Polek", ale też zaczęła rozwijać inne biznesy. Obecnie m.in. organizuje obozy treningowe, oferuje catering dietetyczny oraz prowadzi sklep internetowy BeBio. 

"Wprost" oszacował majątek Chodakowskiej na 210 milionów złotych, podkreślając jednocześnie, że "w biznesie zaczynała od zera. Bez bogatego męża, bez spadku po rodzicach, bez kontaktów i kapitału na start. Jej pierwszą pracą było mycie szyb na stacji benzynowej w Sanoku". Tym samym 40-latka znalazła się na 31. miejscu rankingu najbogatszych Polek 2022. 

Więcej o: