Grała Barbarę Wolańską w serii "Kogel-mogel", dziś ma 65 lat. "Wolę się kojarzyć z seksem niż geriatrią"

Za rolę Barbary Wolańskiej w serii "Kogel-mogel" pokochała ją cała Polska. Do dziś wiele osób powtarza jej kultowe kwestie z filmu. Ewa Kasprzyk w styczniu 2022 roku skończyła 65 lat i wciąż występuje w filmach i na deskach teatru.

Więcej znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Kogel Mogel" to film jakby kultowy. Za co ludzie go tak kochają? Za te cytaty!

Ewa Kasprzyk regularnie występuje w filmach, serialach i na deskach teatru już od niemal 40 lat. Ma na swoim koncie wiele kultowych ról. Jedną z nich jest Barbara Wolańska, ekscentryczna bohaterka serii "Kogel-mogel". Co słychać u aktorki?

Ewa Kasprzyk debiutowała w 1983 roku. Od tamtej pory występuje w teatrze, filmach i serialach

W 1983 roku ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie i od tamtej pory nieprzerwanie pojawia się na deskach różnych teatrów. Nie boi się odważnych ról. Grała gwiazdę porno, Marilyn Monroe czy Violettę Villas. Równolegle Kasprzyk pojawia się w filmach i serialach. Na dużym ekranie debiutowała w 1985 roku rolą Kwiryny w filmie "Dziewczęta z Nowolipek", wcześniej miała na koncie epizodyczne role w serialach "Królowa Bona" i "Epitafium dla Barbary Radziwiłłówny".

Prawdziwą sławę przyniosły jej role w filmach w reżyserii Romana Załuskiego. W 1988 roku zagrała kultową już Barbarę Wolańską w filmie "Kogel-mogel". Rok później wróciła do roli w kolejnej odsłonie serii. W 1993 roku w "Komedii małżeńskiej" zagrała Marię, kurę domową zmęczoną dotychczasowym życiem. Ma też na koncie występy w serialach, takich jak "Magda M." czy "M jak miłość" i "Przyjaciółki".

Grała Barbarę Wolańską w serii "Kogel-mogel". Pamiętacie?

Rola ekscentrycznej, przewrażliwionej i próżnej Barbary Wolańskiej przyniosła jej sławę. Fani na pamięć znają kultowe kwestie, a zdania "Marian, tu jest jakby luksusowo" czy "Moja decyzja jest jakby nieodwołalna" przeszły już na stałe do języka. Do roli Barbary Wolańskiej Ewa Kasprzyk powróciła w 2019 roku. W 2022 roku premierę miała czwarta odsłona serii, "Koniec świata, czyli Kogel-mogel 4". Wolańska przeszła w nich ogromną metamorfozę. Stała się sekscoacherką.

 

– Wykonuje zawód, który po prostu odpowiada współczesnym czasom. Gdyby była tylko bizneswoman, całość nie miałaby posmaku pikanterii. Moja bohaterka ma misję niemal jak Michalina Wisłocka. Chce odnaleźć punkt G, zrobić to dla innych kobiet. Do tej roli użyczam swojej postaci dość agresywnego wizerunku (…). Wiem, że w mediach kojarzę się z seksem. Ale podkreślam za każdym razem: wolę się kojarzyć z seksem niż geriatrią – stwierdziła aktorka w rozmowie z "Party".

Ewa Kasprzyk wciąż występuje w teatrze i kolejnych produkcjach. Ćwiczy, podróżuje, a czas wolny spędza z rodziną, narzeczonym i ukochanymi psami. Chętnie dzieli się z fanami scenami ze swojego życia, publikując zdjęcia i filmy na swoim profilu na Instagramie.

 
Więcej o: