Pamiętacie Velmę ze "Scooby-Doo"? Dzisiaj to jedna z najpopularniejszy aktorek w Stanach

Pamiętacie Velmę z filmów z serii Scooby-Doo? W postać wcieliła się Linda Cardellini, znana amerykańska aktorka. Chociaż filmy były jej przepustką do sławy, gwiazda dała się poznać widzom już kilka lat wcześniej. Zagrała wtedy w kultowym serialu dla młodzieży. Co dzisiaj u niej słychać?

Fani filmów "Scooby-Doo" i "Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie" na pewno doskonale pamiętają jedną z głównych bohaterek i najmądrzejszą osobę w ekipie młodych detektywów — Velmę. W postać wcieliła się Linda Cardellini, która zadebiutowała na wielkim ekranie już w latach 90. Jak potoczyła się jej kariera? Dzisiaj to gwiazda jednego z najpopularniejszych seriali na Netflixie.  

Więcej treści znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wybrano aktorki do serialu "Gang Zielonej Rękawiczki"? Nie było łatwo!

Pamiętacie Velmę ze Scooby-Doo? Linda Cardellini to gwiazda Hollywood 

Linda Cardellini urodziła się 25 czerwca 1975 w Redwood City w stanie Kalifornia. Już w czasach szkolnych widać było, że ma talent do wystąpień. Grała w wielu szkolnych przedstawieniach i zaczęła uczęszczać na zajęcia aktorskie. Zadebiutowała w 1996 roku w serialu "Bone Chillers". Od 1999 do 2000 roku grała w kultowym młodzieżowym serialu "Freaks and Geeks" czyli "Luzaki i kujony". Wystąpiła tam obok takich gwiazd jak James Franco, Seth Rogen czy Jason Segel.  

Wielkim przełomem w jej karierze okazała się jednak rola w filmie "Scooby-Doo", który został oparty na popularnym serialu animowanym o tym samym tytule. Wcieliła się tam w jedną z głównych postaci — inteligentną, ale skrytą Velmę. Dwa lata później powróciła do roli w drugiej części serii. To właśnie filmy o Scoobym okazały się być dla niej prawdziwą przepustką do sławy. Dzięki roli grała od 2003 roku Samanthę w serialu "Ostry dyżur" i od tamtego czasu występuje w najpopularniejszych produkcjach w Stanach.  

 

Co dzisiaj słychać u Linday Cardellini? Oto, jak potoczyły się jej losy 

Od 2004 roku Linda Cardellini zdążyła wystąpić w najpopularniejszych produkcjach Hollywood. Jej intrygująca uroda i ogromny talent sprawiły, że zawsze skrada show, niezależnie od roli. Zagrała m.in. w "Legalnej blondynce", "Avengers: Czas Ultrona", nominowanym do Oscara "Green Book" czy "Avengers: Koniec gry".  

W 2019 roku światową premierę miał serial Netflixa "Już nie żyjesz", w którym Cardellini zagrała jedną z głównych ról. Produkcja okazała się hitem na całym świecie i została nominowana do najważniejszych nagród w USA, m.in. do Złotego Globu.  

 
 
Więcej o: