Posiadasz te cechy? Świadczą o wysokim poziomie inteligencji. Niektóre z nich mogą zdziwić

Co świadczy o inteligencji? Choć może to zadziwiać, osoby inteligentne zazwyczaj posiadają nietypowe cechy. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka nie wywołują pozytywnego wrażenia i są nawet postrzegane jako wady. Sprawdź, czy rzeczywiście mogą być związane z wysoką inteligencją.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Ludzie od wielu lat zastanawiają się, co tak naprawdę świadczy o inteligencji człowieka. Pracowitość, szybkie kojarzenie faktów, a może umiejętność szybkiej i sprawnej analizy? Okazuje się, że cechy mogą być zgoła inne, a na pierwszy rzut oka niektóre z nich wydają się nawet wadami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Nie przeszkadza ci bałagan? Nieład może wpływać pozytywnie na kreatywność

Twój pokój lub całe mieszkanie są wiecznie w nieładzie. Nie przeszkadzają ci stosy dokumentów z pracy porozrzucane na biurku, brudne kubki po herbacie czy papierek, który upadł gdzieś nieopodal i od kilku dni leży i czeka, aż go wreszcie podniesiesz. Okazuje się, że zagracone środowisko może wpływać pozytywnie na kreatywność, a porządek świadczy o schematach i zachęca do powielania różnych wzorców. 

Jesteś nocnym markiem. Znacznie lepiej funkcjonujesz, gdy za oknem jest już noc

Lubisz sobie pospać w dzień, a najaktywniej działasz w nocy? Może to świadczyć o wysokim ilorazie inteligencji i niekoniecznie być związane z lenistwem, choć wstawanie rano, zarówno w weekendy jak i w ciągu tygodnia bywa bardzo trudne.  

Nie uważasz siebie za inteligentną osobę. Analizujesz i zawsze sprawdzasz, co można poprawić

Nawet Sokrates powiedział: "Wiem, że nic nie wiem". Osoby inteligentne zazwyczaj siebie za takie nie uważają i cechują się dużą skromnością w ocenie własnych zalet. Wiedzą, że życie skrywa przed nimi jeszcze wiele tajemnic, których odkrycie nie będzie łatwe, a na wszystko może nie wystarczyć czasu. Tacy ludzie często się zastanawiają, co mogli zrobić lepiej i w jaki sposób wprowadzić nawet najmniejsze, z punktu widzenia osób trzecich, nieistotne poprawki.

Masz poczucie humoru. Rozumienie ironii nie sprawia ci problemu

Wysoko rozwinięte poczucie humoru to cecha osób inteligentnych. Takie osoby nie mają problemów w rozumieniu ironicznych komentarzy i wprowadzaniu do wypowiedzi dwuznaczności, dlatego często postrzega się je jako osoby dobrze wyedukowane.

Zdarza się, że potrzebujesz samotności.

Bywa, że osoby o wysoko rozwiniętej inteligencji są indywidualistami — czują się dobrze w swoim towarzystwie, a inni czasem ich męczą. Z tego względu raz na jakiś czas marzą o chwili ciszy i samotności. Nie znaczy to jednak, że są samotnikami, bo mimo wszystko przykładają ogromną wagę do nawiązywanych przyjaźni i dbania o rodzinę.

Więcej o: