Posiadasz te cechy? Świadczą o wysokim poziomie inteligencji. Niektóre z nich mogą zdziwić

Co świadczy o inteligencji? Choć może to zadziwiać, osoby inteligentne zazwyczaj posiadają nietypowe cechy. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka nie wywołują pozytywnego wrażenia i są nawet postrzegane jako wady. Sprawdź, czy rzeczywiście mogą być związane z wysoką inteligencją.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Ludzie od wielu lat zastanawiają się, co tak naprawdę świadczy o inteligencji człowieka. Pracowitość, szybkie kojarzenie faktów, a może umiejętność szybkiej i sprawnej analizy? Okazuje się, że cechy mogą być zgoła inne, a na pierwszy rzut oka niektóre z nich wydają się nawet wadami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Papugi bez problemu radzą sobie z łamigłówkami

Nie przeszkadza ci bałagan? Nieład może wpływać pozytywnie na kreatywność

Twój pokój lub całe mieszkanie są wiecznie w nieładzie. Nie przeszkadzają ci stosy dokumentów z pracy porozrzucane na biurku, brudne kubki po herbacie czy papierek, który upadł gdzieś nieopodal i od kilku dni leży i czeka, aż go wreszcie podniesiesz. Okazuje się, że zagracone środowisko może wpływać pozytywnie na kreatywność, a porządek świadczy o schematach i zachęca do powielania różnych wzorców. 

Małgorzata TomaszewskaGwiazda TVP w bardzo krótkich włosach. Zaskoczyła metamorfozą

Jesteś nocnym markiem. Znacznie lepiej funkcjonujesz, gdy za oknem jest już noc

Lubisz sobie pospać w dzień, a najaktywniej działasz w nocy? Może to świadczyć o wysokim ilorazie inteligencji i niekoniecznie być związane z lenistwem, choć wstawanie rano, zarówno w weekendy jak i w ciągu tygodnia bywa bardzo trudne.  

Nie uważasz siebie za inteligentną osobę. Analizujesz i zawsze sprawdzasz, co można poprawić

Nawet Sokrates powiedział: "Wiem, że nic nie wiem". Osoby inteligentne zazwyczaj siebie za takie nie uważają i cechują się dużą skromnością w ocenie własnych zalet. Wiedzą, że życie skrywa przed nimi jeszcze wiele tajemnic, których odkrycie nie będzie łatwe, a na wszystko może nie wystarczyć czasu. Tacy ludzie często się zastanawiają, co mogli zrobić lepiej i w jaki sposób wprowadzić nawet najmniejsze, z punktu widzenia osób trzecich, nieistotne poprawki.

Wilgoć w domuMokre okna jesienią? Proste sposoby na pozbycie się nadmiaru wilgoci

Masz poczucie humoru. Rozumienie ironii nie sprawia ci problemu

Wysoko rozwinięte poczucie humoru to cecha osób inteligentnych. Takie osoby nie mają problemów w rozumieniu ironicznych komentarzy i wprowadzaniu do wypowiedzi dwuznaczności, dlatego często postrzega się je jako osoby dobrze wyedukowane.

Zdarza się, że potrzebujesz samotności.

Bywa, że osoby o wysoko rozwiniętej inteligencji są indywidualistami — czują się dobrze w swoim towarzystwie, a inni czasem ich męczą. Z tego względu raz na jakiś czas marzą o chwili ciszy i samotności. Nie znaczy to jednak, że są samotnikami, bo mimo wszystko przykładają ogromną wagę do nawiązywanych przyjaźni i dbania o rodzinę.

Więcej o: