Urodziła się z "włosami Einsteina"! Dziewczynka o nietypowej fryzurze ma już 12 lat i bardzo się zmieniła

"Dziewczynka z włosami Einsteina" ma już 12 lat. Tak nazwano Shilah Madison, kiedy jej zdjęcia ukazały się w sieci. Nietypowa fryzura od razu zwróciła uwagę internautów. Dziś nastolatka ma swój profil w mediach społecznościowych. W ten sposób możemy sprawdzić, jak się zmieniła.

Shilah Madison urodziła się z nietypowymi włosami. Kiedy dziecko przychodzi na świat, może być niemal całkiem łyse, ale wielokrotnie zdarzało się też, że nowo narodzeni mieli bujną czuprynę. Do drugiej grupy zdecydowanie można zaliczyć dziewczynkę, choć jej fryzura nie wpisuje się w kanon "klasycznej" urody. Blond kosmyki dziewczynki porównano do włosów znanego naukowca! 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Ania Starmach testuje sposób na elektryzujące się włosy

"Dziewczynka z włosami Einsteina" cierpi na rzadką anomalię

Niestety, nietypowa fryzura Shilah jest spowodowana rzadką przypadłością. Dziewczynka cierpi na tzw. 
"uncombable hair syndrome" (zespół włosów niedających się uczesać). Jej kosmyki mają nienaturalny, trójkątny kształt, przez co nie sposób je uczesać. Sprawiają też wrażenie bardzo przesuszonych. Co ciekawe, takie schorzenie opisali francuscy dermatolodzy już w latach 70.

Doda Doda w stringach. W sieci zawrzało. "Prawie 40 lat i takie piękne ciało"

Jak dzisiaj wygląda "dziewczynka z włosami Einsteina"? Ma 12 lat!

Włosy znanego naukowca wyglądały bardzo podobnie. Były bardzo jasne i zupełnie się nie układały. Taka fryzura towarzyszyła mu przez całe życie, a więc można podejrzewać, że fryzura Shilah również na przestrzeni lat nie ulegnie zmianie. Zdaniem specjalistów kondycja włosów przy tej przypadłości może się zmienić. Początek schorzenia przypada na wczesne dzieciństwo, a z wiekiem występuje tendencja do poprawy. Dziewczynka w tym roku skończyła 12 lat. Jak wygląda?

Kobieta myje włosy Wsyp łyżeczkę cukru do szamponu. Sprawisz, że włosy bardzo się zmienią

Shilah prowadzi profil w mediach społecznościowych. Na zdjęciach widzimy uśmiechniętą nastolatkę, która najprawdopodobniej nie zważa na swoje nietypowe uczesanie. Nie wyróżnia się znacznie na tle rówieśników, choć jej włosy nadal są niesforne i bardzo widoczne. Być może kiedyś zacznie uznawać to jako atut, który tylko uwydatni jej urodę. Na Instagramie obserwuje ją 20 tysięcy osób.

 
Więcej o: