Przyszła tak ubrana do pracy i odesłano ją do domu. "Też byłbym rozproszony"

Pewna użytkowniczka TikToka publikująca nagrania pod nazwą "NotMarieDee" stawiła się jak zawsze do pracy, jednak szybko odesłano ją do domu ze względu na strój. W opublikowanym filmie pokazała, jak była ubrana. W komentarzach zawrzało. "Też byłbym rozproszony".

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

TikTok jest popularną aplikacją, za pośrednictwem której ludzie nagrywają zabawne filmiki, ciekawostki lub pokazują, jak wygląda ich życie codziennie. Użytkowniczka publikująca pod nazwą "NotMarieDee" w jednym z nagrań poinformowała, że odesłano ją z pracy do domu ze względu na to, jak była ubrana. Kobieta nie mogła zrozumieć, dlaczego szef był oburzony i posunął się do takiego kroku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fioletowe ubranie jest najlepsze na rozmowę o pracę

Przyszła tak ubrana do pracy i odesłano ją do domu. W komentarzach zawrzało

Kobieta na nagraniu była ubrana w czarne spodnie oraz liliową bluzkę z długim rękawem i dekoltem w kształcie litery V. Możliwe, że to właśnie on nie spodobał się szefowi, który podjął decyzję o odesłaniu jej do domu. Po opublikowaniu filmiku obserwujący wyrazili swoje zdanie na temat ubioru "NotMarieDee". Ich zdania są podzielone. Niektórzy uważają, że taki strój jest niedopuszczalny w pracy i szef kobiety postąpił prawidłowo, a inni, że nie było w nim niczego niestosownego.

Też byłbym rozproszony.
To ma sens.
Wyglądasz pięknie, ale rozumiem Twojego szefa. Mógł się obawiać, że usłyszysz jakieś komentarze i nie chciał, by taka sytuacja miała miejsce.
Totalnie zrozumiałe.
Pozwoliłbym Ci zostać tylko po to, by Cię podziwiać.
Wyglądasz niesamowicie.
Nie widzę w tym nic złego.

W co ubrać się do pracy? W nowym miejscu zwróć na to uwagę

Zdarza się, że pracodawca dokładnie określa, jaki strój nadaje się do pracy, na przykład proponując noszenie koszulek lub bluz z logo danej firmy. Wybór stylizacji do pracy powinien się opierać w dużej mierze na powszechnie przyjętych zasadach. Zaczynając przygodę w nowym miejscu, warto się zorientować, jakie są wytyczne w tym zakresie. W niektórych miejscach zwykłe jeansy, koszulka i buty sportowe nie są problemem, jednak w innych należy postawić na elegancką bluzkę, spodnie i buty na delikatnym obcasie. Wybierając strój odpowiedni do pracy lepiej zrezygnować z zakładania krótkich sukienek, spódniczek, szortów oraz spodenek. W letnie dni najlepiej postawić na obuwie zakrywające palce, na przykład baleriny i czółenka.

Więcej o: