Masz uche usta? Zajrzyj do kuchennej szafki! Tam znajdziesz rozwiązanie problemu

Suche usta szczególnie dokuczliwe bywają w okresie jesienno-zimowym. Delikatna i cienka skóra jest bowiem bardziej narażona na przesuszenie. Jak się okazuje, produkty, które mogą pomóc rozwiązać problem, większość z nas ma w kuchennej szafce.

Suche usta to problem, z którym najczęściej borykamy się jesienią i zimą. Jego zaniedbanie może z czasem prowadzić do pękania skóry, przez co problem staje się nie tylko nieestetyczny, ale też bolesny. Jak temu zapobiec? Okazuje się, że są na to proste sposoby. 

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak nakładać róż w kremie, by idealnie pasował do koloru na ustach?

Masz suche usta? Przyczyny problemu mogą być różne 

Skóra ust jest bardzo delikatna i łatwo ulega uszkodzeniom i podrażnieniom. W czym może tkwić przyczyna, gdy stają się suche oraz pękają? W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na ilość wypijanych dziennie płynów. Odwodnienie to najczęstszy powód suchych ust. Nie jest natomiast jedyny. Może to też wynikać z: 

  • niedoboru witaminy A, witaminy C, witamin z grupy B lub żelaza,
  • korzystaniu z pomadek lub maści zawierających alkohol i powodujących przesuszanie skóry, 
  • oblizywaniu warg na zimnym powietrzu. 

Domowe sposoby na suche usta. Najlepsze kosmetyki to te naturalne 

Osoby borykające się z suchymi ustami poza pomadkami, które mają zapewniać warstwę ochronną skóry, powinny sięgnąć też po produkty z domowej szafki. Znajdziemy w niej bowiem wiele "naturalnych kosmetyków". Najlepsze efekty z pewnością przyniesie: 

  • Miód — gęsta konsystencja sprawia, że na ustach powstaje warstwa ochronna, a bogactwo witamin zapewnia ujędrnienie, nawilżenie i zmiękczenie skóry. Wystarczy nałożyć grubą warstwę miodu na usta (najlepiej na noc). 
  • Cukier i oliwa z oliwek — raz na dwa tygodnie warto wykonać peeling cukrowy tzn. wymieszać łyżeczkę cukru i łyżeczkę oliwy z oliwek, a następnie opuszkami palców. Taki zabieg wygładzi i odżywi usta.
Więcej o: