Kiedy jest zmiana czasu na zimowy 2022? Wydano rozporządzenie. Czy robimy to po raz ostatni?

Kiedy jest zmiana czasu na zimowy? Już za kilka dni będziemy przestawiać zegarki. Chociaż praktyka od pewnego czasu budzi sporo kontrowersji, dalej wykonujemy ją dwa razy do roku. Czy tym razem zrobimy to po raz ostatni?

Już niedługo czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Chociaż praktyka ma wielu przeciwników, niektórzy nie mogą się jej wprost doczekać. Dotyczy to zwłaszcza wszystkich śpiochów, ponieważ oznacza to, że będziemy mogli spać o godzinę dłużej! Kiedy jest zmiana czasu na zimowy 2022?

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak możne kształtować się kurs euro w najbliższym czasie? Pytamy eksperta

Zmiana czasu październik 2022. Kiedy przestawimy zegarki? 

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich śpiochów. Już niedługo będziemy przestawiać zegarki, a co za tym idzie, będziemy spać godzinę dłużej! Zgodnie z tradycją, czas z letniego na zimowy zmieniamy zawsze w ostatnią niedzielę października. W tym roku wypada to dokładnie z soboty 29 października na niedzielę 30 października 2022 roku. Przestawimy zegarki z 3:00 na 2:00 w nocy. Technologia jest dzisiaj na tyle zaawansowana, że o zmianie należy więc pamiętać jedynie w zegarach analogowych. W innych urządzeniach sprzęt zrobi to za nas! 

Kiedy ostatnia zmiana czasu? 2022 to ostatni rok ze zmianami? 

Wiele z nas zastanawia się, czy w tym roku będzie zmiana czasu. Coraz częściej mówi się bowiem o zniesieniu praktyki. Budzi ona kontrowersje nie tylko w Polsce, ale też w innych częściach Europy. Czy to oznacza, że po raz ostatni w 2022 roku przesuwamy zegarki? Niestety nie. Będziemy zmieniać czas z zimowego na letni i odwrotnie co najmniej do 2026 roku.  

Na stronie rządowej  możemy znaleźć aktualne informacje dotyczące zmiany czasu. Znajdziemy tam m.in. wypowiedź wiceminister Olgi Semeniuk w tej sprawie. — W październiku 2021 r. Komisja Europejska wydała komunikat ws. zmian czasu w latach 2022–2026. Zgodnie z tym dokumentem wszystkie kraje członkowskie EU 'muszą przygotować przepisy prawne, na podstawie których będą kontynuowane dotychczasowe ustalenia ze zmianami czasu. Oznacza to, że najbliższe zmiany czasu z zimowego na letni oraz z letniego na zimowy odbędą się — powiedziała.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Więcej o: