Oto ranking najbogatszych Polek. Padł rekordowy wynik w historii zestawienia

Tygodnik "Wprost" opublikował nowy ranking najbogatszych kobiet w Polsce. Choć doszło do kilku zmian, najważniejszą informacją jest fakt, że przez ostatni rok Polki zgromadziły 31 miliardów złotych, ustanawiając tym nowy rekord. W zestawieniu znalazły się Anna Lewandowska i Wa Chodakowska.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród

Kilka dni temu tygodnik "Wprost" po raz dziesiąty opublikował ranking najbogatszych Polek. W ciągu ubiegłego roku zgromadziły 31 miliardów złotych. To nie tylko miliard złotych więcej niż ostatnio, ale także najwięcej w historii całego zestawienia.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anna Lewandowska zachęca do głosowania na markę Phlov w plebiscycie The Best of New Beauty

Trzy najbogatsze kobiety w Polsce

Pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych kobiet wciąż należy do Dominiki Kulczyk. W zeszłym roku jej majątek oszacowano na 8,3 miliarda złotych, w tym roku powiększyła go o kolejne 700 milionów.

Barbara Komorowska to jedna z największych producentek artykułów spożywczych w Polsce. Od jej imienia i nazwiska pochodzi nazwa 'Bakoma'. Wraz z rodziną zgromadziła majątek o wysokości 2,2 mld złotych — o 100 milionów więcej niż rok temu, co zapewniło jej drugie miejsce w rankingu.

Podium zamyka Małgorzata Adamkiewicz — uzdolniona endokrynolożka, która zbudowała Adamed, jedną z największych firm farmaceutycznych w kraju.

Najbogatsze Polki. W zestawieniu nie zabrakło Anny Lewandowskiej i Ewy Chodakowskiej

W rankingu nie zabrakło także mamy liderki — Grażyny Kulczyk, założycielki firmy Mokate — Teresy Mokrysz, Urszuli Siecińskiej z firmy Suempol oraz działającej w branży meblowej Elżbiety Kaczmarek (Com.40 i Correct). Jeśli chodzi o gwiazdy, o których głośno w mediach — na 24. miejscu z majątkiem o wysokości 313 milionów złotych znalazła się Anna Lewandowska, a na 31. miejscu Ewa Chodakowska (210 milionów złotych). 

Ranking 10 najzamożniejszych kobiet w Polsce

  1. Dominika Kulczyk 9 mld zł.
  2. Barbara Komorowska z rodziną 2,2 mld zł.
  3. Małgorzata Adamkiewicz 2 mld zł.
  4. Grażyna Kulczyk 1,9 mld zł.
  5. Katarzyna Frank-Niemczycka 1,1 mld zł.
  6. Teresa Mokrysz 1,1 mld zł.
  7. Urszula Siecińska 933 mln zł.
  8. Elżbieta Kaczmarek 900 mln zł.
  9. Zyta Olszewska 900 mln zł.
  10. Anna Podniesińska 890 mln zł.
Więcej o: