Niezawodny sposób na mole spożywcze. Zazwyczaj suszysz nią włosy, tym razem zlikwiduj szkodniki

Mole spożywcze są uciążliwymi insektami, a pozbycie się ich nie należy do łatwych. Zazwyczaj przynosimy je ze sklepu razem z sypkimi produktami. Na szczęście nie trzeba szukać rozwiązania w drogich chemicznych preparatach, ponieważ skuteczny sposób na mole spożywcze znajdziesz w domu.

Zagłosuj na swoich ulubieńców w plebiscycie The Best of New Beauty i daj sobie szanse na zyskanie wyjątkowych nagród.

Larwy moli spożywczych zagnieżdżają się w sypkich produktach, dlatego nietrudno przynieść je do domu ze sklepu. Kiedy już z nami zamieszkają, pozbycie się ich może być nie lada wyzwaniem. Bez podjęcia próby zlikwidowania szkodników na pewno nie odejdą same. Przeciwnie, zaczną się szybko rozmnażać i "opanowywać" kolejne produkty z kuchennej szafki. Na szczęście domowe sposoby i odpowiednie pułapki szybko rozwiążą problem. Sprawdź, co należy zrobić.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Skuteczny sposób na mole spożywcze. Postaw na porządek i zapomnij o insektach

Jednym z najlepszych sposobów na mole spożywcze jest zapobieganie ich pojawieniu się poprzez utrzymywanie porządku. Dzięki niektórym trikom insekty nie będą miały szans, by zamieszkać w mące, makaronie czy ryżu, a nawet jeśli się już pojawią, nie zdążą się rozmnożyć. Wystarczy przestrzegać kilku prostych zasad.

  1. Kup przezroczyste, zamykane pojemniki do przechowywania żywności. Mole nie dostaną się do środka, więc nie będą miały szansy na zagnieżdżenie się w jedzeniu, a na dodatek zawsze będzie możliwość skontrolowania zawartości bez potrzeby otwierania puszki.
  2. Jeśli zauważysz mole spożywcze, wyrzuć do śmieci wszystkie otwarte produkty sypkie. Choć na pierwszy rzut oka jeszcze ich nie widać, to insekty rozmnażają się bardzo szybko i składają jaja w suchych, zaciemnionych miejscach, takich jak papierowe opakowanie mąki czy ryżu.
  3. Potraktuj miejsce, w którym zamieszkały mole gorącym powietrzem z suszarki do włosów. Insekty nie znoszą wysokich temperatur, dlatego w ten sposób można się ich szybko pozbyć.

Jak zwalczyć mole spożywcze w domu? Przygotuj tanim kosztem pułapkę zapachową

Dobrym sposobem na zlikwidowanie insektów jest przygotowanie pułapki zapachowej z produktów, które zapewne masz już w swoim domu. Wystarczy do niewielkiego, przezroczystego pojemniczka wlać niewielką ilość octu jabłkowego i włożyć do kuchennej szafki. Mole spożywcze zwabione zapachem wejdą do środka i utopią się w płynie.
Innym sposobem jest rozpylenie w kuchni i szafkach aromatów, które odstraszą szkodniki lub położenie w pobliżu kilku przypraw. Do zapachów, których nie lubią, należy między innymi woń octu, pomarańczy, bergamotki, mięty, wanilii, cytryny czy goździków.

Więcej o: